Excalibur G870 laptopta düşük GPU kullanımı

YASRAEGE

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Excalibur G870 modeline sahibim. 4050 ekran kartı, i5-12450H işlemci, 2x8 RAM var ancak BF1 ve Ready or Not oyununa girince GPU kullanımım çok düşük oluyor ve FPS'im de düşüyor. Witcher 3 oyununda ise çoğunlukla GPU kullanımım 90'larda nadiren oyuna girdiğim zaman düşük FPS veriyor. Çık gır ya da yenıden başlattığım zaman Witcher 3 de sorun kalmıyor ama BF1 ve Ready or Not oyununda hep GPU kullanımım düşük FPS de düşük bazen BF1 de artıyor ama geri düşüyor. Sürücülerim güncel. Şarjda ve performans modunda kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverların güncel mi?

Genelde ekran kartı driverı ile alakalı oluyor bu durum ddu kullanıp driverını sil ardından driverı kur

Driverların güncel mi?

Genelde ekran kartı driverı ile alakalı oluyor bu durum DDU kullanıp driverını sil ardından driverı kur.

Evet güncel DDU ile silip kurmayı önceden denedim değişen bir şey olmadı.

Muhtemelen iGPU yüzünden nvidia gpu kendini tamamen kullanamıyor.
Aynı sorunu G770 modelinde uzun süre boyunca bende yaşayıp adeta kanser olmuştum. Eğer bu sorun yaşanılıyorsa harici ekrana bağlanıp Fps değerlerine tekrar bakılmalı. Bu sorunu daha önce çözmüştüm fakat formattan sonra eski haline döndü.

O nedir acaba? Nasıl düzeltebilirim?
Malesef donanımsal birşeyi yazılımla düzeltemeyiz, ancak harici bir monitör alırsanız düzelir yani nvidia gpu kullanırsınız hemde performansınız %15-%20 arasında artar hatta fps oyunlarında 2 kata kadar fps artışı yakalayabilirsiniz.

Maalesef donanımsal bir şeyi yazılımla düzeltemeyiz, ancak harici bir monitör alırsanız düzelir yani NVIDIA GPU kullanırsınız hem de performansınız %15-%20 arasında artar hatta FPS oyunlarında 2 kata kadar FPS artışı yakalayabilirsiniz.

Saçmalık ben neden bu cihazı aldım o zaman teşekkür ederim yardımın için yapabileceğim başka bir şey var mı?

Aynı sorunu G770 modelinde uzun süre boyunca bende yaşayıp adeta kanser olmuştum. Eğer bu sorun yaşanılıyorsa harici ekrana bağlanıp FPS değerlerine tekrar bakılmalı. Bu sorunu daha önce çözmüştüm fakat formattan sonra eski haline döndü.

Nasıl cozmustun acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı