Excalibur G900 i7 10. nesil. 95 derece

Balerion1

Decapat
Daha fazla  
3 gün önce aldiğim Excalibur G900 Fortnite oynarken GPU sıcaklığı 85'i CPU sıcaklığı 95'i gördü. Destansı grafiklerde yaklaşık 100 FPS, oynadım bu sıcaklığın sebebi yüksek grafikler mi yoksa başka bir sorun mu vardır? (fanlar normal hızda düz masada ek soğutucu olmadan oynadım)

Özellikleri:

RTX 2060.
Intel i7 10. nesil.
DDR4 16 GB RAM.

Termal macunla falan alakası yok. Cihazla alakası var. i7 10750H var sanırım içinde. Bu işlemcinin doğasında var ısınmak. Bir de soğutması iyi olmayan bir laptop kullanıyorsunuz. Normal bir durum.

Prime 95 yapar ise 100'ü geçer net.

Artık almışsın ona yapacak bir şey yok. Bir ürün almadan evvel üyelik açıp fikir sorsanız bu tarz durumlarla karşılaşmazsınız. Büyük ihtimal senin bilgisayarında da vardır ses konusuna takılmam diyorsan Excalibur laptoplarda "Turbo Fan" modu var. Onu aktif ederek kullan.

Laptop kucağında veya örtü üstünde oynama. Bir masaya koy altına da silgi gibi yükseltici bir cisim koy bir de öyle dene bakalım. Sorun devam ediyorsa soğutucu bak kendine bro.

O soğutucular pek işe yaramıyor. Bu Excalibur'ların çoğunun altında düzgün ızgara yok.

Klasik Casper ve üstüne bir de i7 10750H o laptopun ısınması oldukça normal. Alalı 3 gün olmuş zaten. İade edebiliyorsanız iade edin farklı modellere yönelin. Ayrıca Turbo Fan gibi bir modu varsa kullanarak sıcaklık değerlerini düşürmeyi deneyebilir veya ekstra laptop soğutucu alabilirsiniz.

Grafikleri artırdıkça ekran kartı daha çok kullanılır. O yüzden sıcaklık değeri artar.

Ama bu değerler normal değil.

Grafikleri düşürsem işlemci ısısı düşer mi yoksa sadece ekran kartı ısısını mı düşürür?

Bir zahmet almadan önce sorsaydınız keşke. Beş para etmez bir laptop gerek malzeme kalitesi gerek ısıları. İade edebiliyorsanız iade edin.

Almadan önce çok araştırdım, aynı fiyata daha düşük ekran kartlı iyi markalar vardı. Testlerde Excalibur bayağı öndeydi. Kullananlara da sorum, eski Casper kullananlar önermiyordu ama Excalibur G900 serisini öneren çoktu. O yüzden aldım. 10-11k arasında öneriniz var mı?

10750H çok ısınan bir işlemci zaten. G900'ün soğutması da iyi değil.
Grafikleri düşürsem işlemci ısısı düşer mi yoksa sadece ekran kartı ısısını mı düşürür?

Almadan önce çok araştırdım, aynı fiyata daha düşük ekran kartlı iyi markalar vardı. Testlerde Excalibur bayağı öndeydi. Kullananlara da sorum, eski Casper kullananlar önermiyordu ama Excalibur G900 serisini öneren çoktu. O yüzden aldım. 10-11k arasında öneriniz var mı?
Alpha 15 10-11K için. Bütçe artarsa T7 V19.7.

Yeni konular

Geri
Yukarı