Excalibur G900 işlemcisi 95 dereceye ulaşıyor

Atakangelis

Decapat
Arkadaşlar selam. Bugün 2. elden Excalibur marka laptop aldım ancak sıcaklık değerleri pek tatmin etmedi. Sizce laptopta mı sorun var yoksa tüm Excalibur'lar böyle mi? Model bilgilerini aşağıya giriyorum. Varsa soğutmak için önerilere de açığım. Ek dosya CS:GO oynarken alınmıştır.

i7 10750H.
16 GB RAM.
512+1 TB SSD+HDD
RTX2060 6 GB.
15.6” 144 Hz IPS ekran.
Excalibur G900 kasa çift fanlı soğutma.

Yardımlarınızı bekliyorum.

IMG_6040.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Bugün 2. elden Excalibur marka laptop aldım ancak sıcaklık değerleri pek tatmin etmedi. Sizce laptopta mı sorun var yoksa tüm Excalibur'lar böyle mi? Model bilgilerini aşağıya giriyorum. Varsa soğutmak için önerilere de açığım. Ek dosya CS:GO oynarken alınmıştır.

i7 10750H.
16 GB RAM.
512+1 TB SSD+HDD
RTX2060 6 GB.
15.6” 144 Hz IPS ekran.
Excalibur G900 kasa çift fanlı soğutma.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 1726364

Sıvı metal kullanmanı öneririm laptoplarda ısınma sorunu çok yaygın pek bir çözümü de yok açıkçası.

Hocam CPU temperature 95 derece yazıyor, yani ekran kartı sıcaklığı 95 derece. CS:GO ekran kartını az kullanan bir oyun, düşük kullanımdaki ekran kartının bu sıcaklıklara çıkması normal değil. Her ne kadar Excalibur laptopların genelinde sıcaklık sorunu olsa da bu sıcaklıklar asla normal değil. Ekran kartı sağlıklı çalışmıyor, aldığınız kişiyle görüşüp iade etmenizi öneririm.

Artı -2 Eksi
Hocam CPU temperature 95 derece yazıyor, yani ekran kartı sıcaklığı 95 derece. CS:GO ekran kartını az kullanan bir oyun, düşük kullanımdaki ekran kartının bu sıcaklıklara çıkması normal değil. Her ne kadar Excalibur laptopların genelinde sıcaklık sorunu olsa da bu sıcaklıklar asla normal değil. Ekran kartı sağlıklı çalışmıyor, aldığınız kişiyle görüşüp iade etmenizi öneririm.

CPU demek islemci sicakligi anlamina gelir. GPU ekran karti sicakligi anlamina gelir. Bu terimleri bilmeden bana begenmedim atiyorsun bir de. Sorunun be dostum?

Her şeye katılıyorum ama ekran kartının 95 derece olduğuna katılmıyorum.
GPU = ekran kartı
CPU = işlemci

Bu modeller ne yazık ki böyle. Clevo kasa Monster'ın kankaları. Geri verin.

Arkadaşımda da aynı işlemcili Acer Nitro mevcut. Onunda sıcaklıkları bu civarda. Bulabilirseniz Thermal Grizzly Kryonaut Extreme termal macun ile macunu değiştirebilirsiniz. Ancak en iyi çözümü dikkatli bir şekilde sıvı metal uygulamak olur sanıyorum. Sıvı metal uygulamak çok dikkat gerektiren ve ekstra önlemler almanız gereken bir işlem. YouTube üzerinde videoları mevcut. Yapabileceğinize inanmıyorsanız sıvı metal işine bulaşmayın.

Birkaç forum gezdim inelemelerde aynı benim laptopum gibi 92-96 dereceyi gördüğünü söyleyenler var yani benim laptopumda sorun yok ancak bu değerler bir laptop için çok fazla en kısa sürede soğutucu+termal macun yapmayı düşünüyorum bir nebze olsun rahatlar. İlgilenen-ilgilenmeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı