Excalibur G900 laptopta M.2 SSD 65 derece oluyor

Oguz40

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Casper Excalibur G900 1160-BF60X-b laptop kullanıyorum. 2 adet M.2 yuvası mevcut ve birinde 1 TB Samsung 980 Pro, diğerinde Kingston 2 TB var. Laptopu açtıktan 5 10 dakika sonra Kingston'un sıcaklığı 65 dereceleri buluyor. Samsung ise 50 dereceleri görüyor. Monster Tulpar laptopum vardı. Onda hiç bu sorunu yaşamamıştım. 40-45 dereceleri anca görüyordu. Termal ped alarak m2'lere uyguladım. Ancak fark olmadı. Sipariş etmiş olduğum Akasa'nın M.2'ye uygulanan pasif soğutucu geldi. Onu da uyguladım. Sıcaklıklar yavaş yavaş artmaya başladı ve yine 65 derecelere çıktı. Laptop soğutucunu açtığımda sadece 5 derece düşüyor. Fikirlerinize ihtiyacım var ne yapabilirim?
Ekran görüntüsü 2023-12-27 191441.png

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Casper Excalibur G900 1160-BF60X-b laptop kullanıyorum. 2 adet M.2 yuvası mevcut ve birinde 1 TB Samsung 980 Pro, diğerinde Kingston 2 TB var. Laptopu açtıktan 5 10 dakika sonra Kingston'un sıcaklığı 65 dereceleri buluyor. Samsung ise 50 dereceleri görüyor. Monster Tulpar laptopum vardı. Onda hiç bu sorunu yaşamamıştım. 40-45 dereceleri anca görüyordu. Termal ped alarak M.2'lere uyguladım. Ancak fark olmadı. Sipariş etmiş olduğum Akasa'nın M.2'ye uygulanan pasif soğutucu geldi. Onu da uyguladım. Sıcaklıklar yavaş yavaş artmaya başladı ve yine 65 derecelere çıktı. Laptop soğutucunu açtığımda sadece 5 derece düşüyor. Fikirlerinize ihtiyacım var ne yapabilirim?

Bir şey yüklüyorsan sıcaklıgı artar ya da SSD'ni kontrol et içinde toz birikmişte olabilir.

Geri
Yukarı