Excalibur G900 sürekli olarak Gaming modda kullanma

Baristkgz

Decapat
Arkadaşlar ben Excalibur G900 aldım daha yeni. Bilgisayarda 4 farklı mod var Power saving, text mode, Gaming ve High performance modları mevcut. Bilgisayar şarja takılı değilken sadece Power saving ve text modları kullanılabiliyor ancak Power saving modda kullanınca bir tık yavaş olduğunu hissettim bilgisayarın. Gaming modda gayet hızlı bir şekilde çalışıyor. Benim sorum şu sürekli olarak Gaming modda kullanırsam herhangi bir problem olur mu? Eğer olmazsa da sürekli şarjda kullanmam gerekecek bilgisayarı dolayısıyla bataryada problem olur mu?
Bir de CPU ve GPU sıcaklık değerleri nasıl olmalı? Benim CPU ve GPU sıcaklık değerleri genel olarak aynı seviyede Chrome kullanırken falan ortalama 40-45 arası oluyor. Bu normal midir?
Yük altında henüz denemedim.
Ayrıca bilgisayar daha yeni olduğu için tam hakim değilim kullananlar varsa bana genel olarak dikkat etmem gereken bir şey var mı tavsiye edeceğiniz bir şey var mı söylerseniz sevinirim.

Bilgisayarımda bu. Exstra olarak sadece Windows 10 yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke alırken sorsaydınız daha iyi modeller var bu bütçede. Sürekli Gaming Mod takılırsanız şarj çabuk biter ve batarya zarar görebilir.

Arkadaşlar ben Excalibur G900 aldım daha yeni. Bilgisayarda 4 farklı mod var Power saving, text mode, Gaming ve High performance modları mevcut. Bilgisayar şarja takılı değilken sadece Power saving ve text modları kullanılabiliyor ancak Power saving modda kullanınca bir tık yavaş olduğunu hissettim bilgisayarın. Gaming modda gayet hızlı bir şekilde çalışıyor. Benim sorum şu sürekli olarak Gaming modda kullanırsam herhangi bir problem olur mu? Eğer olmazsa da sürekli şarjda kullanmam gerekecek bilgisayarı dolayısıyla bataryada problem olur mu?
Bir de CPU ve GPU sıcaklık değerleri nasıl olmalı? Benim CPU ve GPU sıcaklık değerleri genel olarak aynı seviyede Chrome kullanırken falan ortalama 40-45 arası oluyor. Bu normal midir?
Yük altında henüz denemedim.
Ayrıca bilgisayar daha yeni olduğu için tam hakim değilim kullananlar varsa bana genel olarak dikkat etmem gereken bir şey var mı tavsiye edeceğiniz bir şey var mı söylerseniz sevinirim.

Bilgisayarımda bu. Exstra olarak sadece Windows 10 yüklü.
Şarjda kullanmanız sıkıntı yaratmaz, cpu çok ısınmıyorsa ve fan sesi rahatsız etmiyorsa önemli değil.

Keşke alırken sorsaydınız daha iyi modeller var bu bütçede. Sürekli Gaming mod takılırsanız şarj çabuk biter ve batarya zarar görebilir.

Özellikleri fiyatına göre gayet iyi gelmişti bana bu özellikdeki diğer bilgisayarlar 18k dan falan başlıyordu. Teşekkürler cevabınız için.
Şarjda kullanmanız sıkıntı yaratmaz, CPU çok ısınmıyorsa ve fan sesi rahatsız etmiyorsa önemli değil.

Normal kullanımda fan rahatsız etmiyor ama Turbo fanı açınca bayağı yüksek sesler çıkıyor ama bunu da bir oyun bilgisayarı için normal diye görmüştüm bazı sitelerde.

Bu fiyata çok daha iyi bilgisayarlar bulabilirdiniz. Ayrıca google'a bakarkenki cpu sıcaklıklarınız normal. Ayrıca gürültülü fan sesi her oyuncu bilgisayarında olur. Fakat şahsen benim tercihim iade süreniz dolmadıysa iade edip daha iyi bir laptop almanız.

Önerebileceğiniz ne var mesela.
Bütçenizin 15 bin olduğunu tahmin ediyorum.
Msi altyapısını kullanıyor, kronik sorunu varmıdır bilmiyorum.
Soğutma ve malzeme kalitesi bakımından çok başarılı bir bilgisayar. Şahsen ben de 2020 model versiyonunu kullanıyorum.
Gayet başarılı bir bilgisayar, fiyatına göre alınır.
Fiyatına göre en iyi laptop. Soğutma konusunda çok başarılı.

Benim önereceklerim bunlar, aralarından istediğinizi seçebilirsiniz. Bu bütçede alınabilecek en iyi laptoplar.

Bütçenizin 15 bin olduğunu tahmin ediyorum.
MSI altyapısını kullanıyor, kronik sorunu var mıdır bilmiyorum.
Soğutma ve malzeme kalitesi bakımından çok başarılı bir bilgisayar. Şahsen ben de 2020 model versiyonunu kullanıyorum.
Gayet başarılı bir bilgisayar, fiyatına göre alınır.
Fiyatına göre en iyi laptop. Soğutma konusunda çok başarılı.

Benim önereceklerim bunlar, aralarından istediğinizi seçebilirsiniz. Bu bütçede alınabilecek en iyi laptoplar.

Teşekkürler tavsiyeniz için ama bir şeyi merak ettim Excalibur neden kötü sizin için. Tamam Casper genel olarak kötü olabilir ama Excalibur serisi için çok da kötü şeyler söylenmiyor. Genel olarak iyi olduğunu duydum.

Teşekkürler tavsiyeniz için ama bir şeyi merak ettim Excalibur neden kötü sizin için. Tamam Casper genel olarak kötü olabilir ama Excalibur serisi için çok da kötü şeyler söylenmiyor. Genel olarak iyi olduğunu duydum.
Forumda birçok insan sıkıntı yaşadı fakat bu sizin kararınız. Sıkıntı yaşamama ihtimalinizde var. Ama benim önerdiklerim Excalibur serisinden daha iyi bilgisayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı