Excalibur iade edip MSI Katana alınır mı?

jrfuki

Centipat
Daha fazla  
Bu cihazı 28 bin TL aldım. 1 gündür duruyor kontrol amaçlı açıldı sadece SSD gen 4 olarak çıkmadı. İade edebilirsiniz dediler müşteri temsilcisi ( gen 2 kioxci göndermişler). Harici ghost testi, piksel testi olumlu. Kasa kalitesi G770'e göre epey iyi. Fanlar sesli ama ısınma yok.

Hepsiburada 19.500 TL bu cihaz mevcut. Böyle bir şey alıp hiç kafamı yormayım mı diyorum? Fakat 35W ekran kartı olması üzer gibi kasası metal kasa.

Bu cihaz vardı 37.000 TL kaçırdım maalesef. Beklesem mi?

Cihazda yapılanlar: Harici klavye, mouse ve ekran ile oynuyorum. Arada cihazı balkonda falan kullanmak için notebook bakıyorum. Masaüstüm vardı rahatsız edici geldi.
Oynanan oyunlar: Knight Online, bazen PUBG veya CS.
Programlar: Sony Vegas, Microsoft Office, SPSS.

Sizce ne yapmalıyım kafam karışık. Bütçede sınır yok. Ama ihtiyacım fazlası ürün almaya karşıyım. Daha yeni yakında zamanda 80 binlik masaüstümü bozdum. Bir ara MacBook denedim maalesef macOS alışamadım diye sattım. Kasa kalitesi tek tatmin eden dizüstüydü aslında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu cihazı 28 bin TL aldım. 1 gündür duruyor kontrol amaçlı açıldı sadece SSD gen 4 olarak çıkmadı. İade edebilirsiniz dediler müşteri temsilcisi ( gen 2 kioxci göndermişler). Harici ghost testi, piksel testi olumlu. Kasa kalitesi G770'e göre epey iyi. Fanlar sesli ama ısınma yok.

Hepsiburada 19.500 TL bu cihaz mevcut. Böyle bir şey alıp hiç kafamı yormayım mı diyorum? Fakat 35W ekran kartı olması üzer gibi kasası metal kasa.

Bu cihaz vardı 37.000 TL kaçırdım maalesef. Beklesem mi?

Cihazda yapılanlar: Harici klavye, mouse ve ekran ile oynuyorum. Arada cihazı balkonda falan kullanmak için notebook bakıyorum. Masaüstüm vardı rahatsız edici geldi.
Oynanan oyunlar: Knight Online, bazen PUBG veya CS.
Programlar: Sony Vegas, Microsoft Office, SPSS.

Sizce ne yapmalıyım kafam karışık. Bütçede sınır yok. Ama ihtiyacım fazlası ürün almaya karşıyım. Daha yeni yakında zamanda 80 binlik masaüstümü bozdum. Bir ara MacBook denedim maalesef macOS alışamadım diye sattım. Kasa kalitesi tek tatmin eden dizüstüydü aslında.
İlk laptopa 1000tl zam gelmiş konu açılana kadar. Alttaki iyi ama geri düşmez fiyatı.

İlk laptopa 1000TL zam gelmiş konu açılana kadar. Alttaki iyi ama geri düşmez fiyatı.

Aslında belirtmiştim ilk Notebook'u zaten 28.000 TL vade farksız 6 taksite aldım. Kapalı kutu durmakta. Kararsızım sadece.

Dosya Ekleri

• 11111111111.jpg
    11111111111.jpg
    27,8 KB · Görüntüleme: 11
Bence beklemelisin. RTX 2050 laptopu bırak RTX 3050'li laptop bile alınmaz. Oyunlarda sizi üzecek kartlar bunlar. 4070 bir laptop alıp köşeyi dönün kafanız rahat olsun en iyisi. Bir laptop alacaksanız tam alın, 2050, 3050 vb. kartlara bulaşmayın derim.

Bence beklemelisin. RTX 2050 laptopu bırak RTX 3050'li laptop bile alınmaz. Oyunlarda sizi üzecek kartlar bunlar. 4070 bir laptop alıp köşeyi dönün kafanız rahat olsun en iyisi. Bir laptop alacaksanız tam alın, 2050, 3050 vb. kartlara bulaşmayın derim.

Sizin gibi düşünüyorum ama şu ara piyasa karışık ani indirimler olabiliyor eskisi gibi ne alırsan al piyasa kaçıyor durumu yok. Excalibur aklımda yokken F/P olduğu için aldım ama benim kullanacağım bir cihaz değil gibi. Kasası daha sağlam 17.3 inç olsa tadından yenmeyecek F/P MSI denk gelse çok güzel olacak.
MSI Thin serisi ekran wattları berbat. Katana serisine iyi diyende kötü diyende var?
17.3 İnç en çok Monster cihazlarda var onlardada bol bol ekran ve kalite sorunu oluyor.

Excalibur ve Katana çok kalitesiz ürünler Katana yine biraz daha iyi olsa da ikisini de önermem.

Bu çok daha mantıklı olur.

Lenovo IdeaPad daha önce almıştım hiç memnun kalmamıştım.

Geri
Yukarı