Excalibur laptop vs Monster laptop

YaserWasTaken

Centipat
Daha fazla  
Bir takas düşündüm ve bakınırken bir Excalibur buldum. Fakat yeterince emin olamadım.

Excalibur marka laptopun donanımı:
16 GB RAM.
NVIDIA GTX 1650.
Intel i5 11400H.
SSD 500.
Benim Monster markalı Laptop'umun donanımı:
8 GB RAM.
NVIDIA RTX 3050 laptop GPU.
Intel i5 11400H.
SSD 1 TB (500 GB+500 GB)
Bilgisayarların donanımları böyle. Bilgisayarımın RTX olmasına seviniyordum fakat yine de beklediğim performansı vermiyor. League of Legends oynarken 110 gibi başlıyor ve oyun sonlarına doğru 60 FPS'lerde dolaşıyor. Excalibur'da ise bu FPS 190 tarzı oluyor. Bunu ben çözemedim hem Excalibur daha az fan çalıştırarak daha çok soğutuyor gibi. Excalibur ile takas yapacağım fakat bu FPS düşüklüğü çözülürse vazgeçeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine de mantıksız hocam. Karşıdaki sizin laptopunuz daha iyi olmasa neden takas yapsın?
Ben size durumu açıklayayım. Abim Excalibur bilgisayarının sahibi ve benle takas yapmak istedi. Abimin arkadaşları daha iyi olduğunu söylemiş ve o da buna heves etmiş. Sorunun benim bilgisayarımda olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü bu kadar az fps almam normal değil ki NVIDIA'nın yaptığı ekran kartlarının hepsi iyi.

Ben size durumu açıklayayım. Abim Excalibur bilgisayarının sahibi ve benle takas yapmak istedi. Abimin arkadaşları daha iyi olduğunu söylemiş ve o da buna heves etmiş. Sorunun benim bilgisayarımda olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü bu kadar az fps almam normal değil ki NVIDIA'nın yaptığı ekran kartlarının hepsi iyi.
Az fps alıyorsanız başka konu açarsanız ayrıntılı yardımcı olacaklardır. Fakat termal macun değişimi, fan bakımı ve bir format atmayı denemenizi tavsiye ederim. Konudan sapmamak için fazla uzatmıyorum. Bence düşük fps ile ilgili yeni konu açın.

Hocam sizde ya Geforce Experience üzerinde Whisper mod aktif ya da oyun oynarken cihazı performans moduna almıyorsunuz. Ondan dolayı performans düşüklüğü yaşıyorsunuz. Bu söylediğim şeylerde bir hata olmadığını teyit eder misiniz? Geforce Experience kontrol edin, cihazın arayüz uygulamasından performans modu durumunu bi kontrol edin.

Geri
Yukarı