Excalibur laptopta FPS düşmesi ve ekran kırılması

melih67

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
Bende Excalibur'un bu laptopu var. Valorant, LoL, CS:GO'da 250 FPS falan alıyordum ki hala alıyorum ama anlamadığım bir şekilde 4-5 aydır 30-40 FPS'lere kadar inen droplar yaşıyorum. Ekranda aşırı derecede kırılmalar oluyor. Ne denesem düzeltemedim. Bir tavsiyeniz var mı? Online dersler olduğu için jet servisine de veremiyorum şu anda. Laptopum neredeyse yeni. Alalı çok olmadı şarjda oynuyorum güç ayarı yüksek performans NVIDIA ekran kartıyla çalıştırıyorum. Sürücüler güncel ekran kartı ayarları en performans verecek şekilde ayarlı. Kafayı yemek üzereyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de vardı. PUBG, R6 gibi oyunlarda FPS düşmesi yaşıyordum. Sonra biraz irdeledim ve sistemimin GPU kullanımını düşürdüğünü gördüm. Saçma bir şekilde CPU kullanımını %100 yapıp GPU'yu %10-20 seviyesine çekiyordu. Araştırdım lakin kesin bir çözümünü bulamadım. Kimileri oyunun ayarlarını Ultra seviyesine çekip GPU'yu zorla düzelir dediler, kimileri de DDU ile sürücüleri silip bir daha kur dediler. Yaptım lakin bende işe yaramadı. En sonunda PC'ye temiz format attım. En güncel sürücüleri indirdim ve şu an problemsiz bir şekilde oynuyorum. Sende işe yarar mı bilemem ama mümkünse bir temiz format atıp gözlemleyebilirsin.

Aynı sorun bende de vardı. PUBG, R6 gibi oyunlarda FPS düşmesi yaşıyordum. Sonra biraz irdeledim ve sistemimin GPU kullanımını düşürdüğünü gördüm. Saçma bir şekilde CPU kullanımını %100 yapıp GPU'yu %10-20 seviyesine çekiyordu. Araştırdım lakin kesin bir çözümünü bulamadım. Kimileri oyunun ayarlarını Ultra seviyesine çekip GPU'yu zorla düzelir dediler, kimileri de DDU ile sürücüleri silip bir daha kur dediler. Yaptım lakin bende işe yaramadı. En sonunda PC'ye temiz format attım. En güncel sürücüleri indirdim ve şu an problemsiz bir şekilde oynuyorum. Sende işe yarar mı bilemem ama mümkünse bir temiz format atıp gözlemleyebilirsin.

Formatladım ve driverları kurdum aynı

Geri
Yukarı