Excalibur monitör için ekran kartı önerisi

DenizUmut0732

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba tecnoseverler, geçen haftalarda aldığım bir 200Hz monitör ile alakalı yaşadığım sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum, adını duymuşsunuzdur. "Excalibur"
Soruna gelecek olursak, aldığımız gün eve getirdik, taktık fakat monitör HDMI kablolu olduğu için kasama olmadı çünkü kasamda HDMI girişi yoktu, biz de bu nedenle gidip HDMI dönüştürücü aldık fakat yine de ne kadar uğraşsak da başarılı olamadık. En son çare internet kafeye gitmek oldu ve götürdüğümüzde ekran kartına ihtiyaç olduğunu söylediler, 2 GB yeterli mi dedim, yeterli dediler ancak ben üst bir ekran kartı almak istiyorum. 2. el olsa da o meşhur ekran kartı da RX 580. 8 GB modeli sarı logolu sitede 2200 TL bandında buldum, almayı düşünüyorum. Fakat aldıktan sonra kasama olup olmayacağını bilmiyorum. Ayrıca kasam DDR3 bir kasa, anakart da eski bir anakart. Bu yüzden ümidim yok. Sizlerden de ricam kasama hangi ekran kartı olur ya da RX 580 uygun mudur? Buna cevap vermenizi istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Şimdi ekran kartının aslında sistemle çok bir bağı yok. Şöyle açıklamak gerekirse DDR5 sisteme dahi takılabilir o ekran kartı. Sadece PCE değerlerinin uyumlu olması gerekmekte yeterli bir güç kaynağı da şart. RX580 HDMI girişi mevcut Excalibur ile kullanılabilir. Ancak DDR3 sistemlerin tepe ekran kartını kullandığınızı hatırlatmak isterim. Diğer sistem bileşenlerini yazmamışsınız ancak düşük olduğunu varsayarak çok verim alamayacağınızı söylemek isterim. Soruya net cevap vermek gerekirse; evet uyumludur.

Şimdi ekran kartının aslında sistemle çok bir bağı yok. Şöyle açıklamak gerekirse DDR5 sisteme dahi takılabilir o ekran kartı. Sadece PCE değerlerinin uyumlu olması gerekmekte yeterli bir güç kaynağı da şart. RX580 HDMI girişi mevcut Excalibur ile kullanılabilir. Ancak DDR3 sistemlerin tepe ekran kartını kullandığınızı hatırlatmak isterim. Diğer sistem bileşenlerini yazmamışsınız ancak düşük olduğunu varsayarak çok verim alamayacağınızı söylemek isterim. Soruya net cevap vermek gerekirse; evet uyumludur.
Hocam elimde 300w PSU var sizce karşılar mı ihtiyacı

Bir sakatlık çıkmazsa bugün alıyorum ekran kartını

8 GB ram AMD radeon eski bir işlemcisi vardı hatırlamıyorum ismini tam, 330 GB gibide toplam alan anakart da a-55f mıydı öyle bişeydi ismi dyling light açan bir sistem

8 GB RAM AMD Radeon eski bir işlemcisi vardı hatırlamıyorum ismini tam, 330 GB gibi de toplam alan anakart da a-55F mıydı öyle bir şeydi ismi Dying Light açan bir sistem.

Üzmek istemem ama en az 500 watt sertfikalı ve kaliteli bir PSU gerekli kartı beslemek için.

Dosya Ekleri

• IMG20231211163347.jpg
    IMG20231211163347.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 7
8 GB RAM AMD Radeon eski bir işlemcisi vardı hatırlamıyorum ismini tam, 330 GB gibi de toplam alan anakart da a-55F mıydı öyle bir şeydi ismi Dying Light açan bir sistem.

İşlemcinizi Windows arama çubuğu kısmına "DxDiag" yazıp girerek bulabilirsiniz darboğaz ihtimalini de ortadan kaldırmış oluruz.

İşlemci bu hocam.

Bu işlemci ile RX580 kullanmanız biraz imkansız %60 civarında darboğaz söz konusu ekran kartından tam performans alamazsınız bu tarz bir kart kullanmak istiyorsanız PSU ve işlemcinizi yükseltmeniz gerekir.

Üzmek istemem ama en az 500 watt sertfikalı ve kaliteli bir PSU gerekli kartı beslemek için.
:( yapma ya

İşlemcinizi Windows arama çubuğu kısmına "DxDiag" yazıp girerek bulabilirsiniz darboğaz ihtimalini de ortadan kaldırmış oluruz.

Bu işlemci ile RX580 kullanmanız biraz imkansız %60 civarında darboğaz söz konusu ekran kartından tam performans alamazsınız bu tarz bir kart kullanmak istiyorsanız PSU ve işlemcinizi yükseltmeniz gerekir.
Benim kasam küçük zaten şuan sığar mı bilmiyorum ekran kartı tam olarak anakarta mı takılıyordu

Peki karşılar dediğiniz bir kart var mı mesela rx 550 falan

:( yapma ya.

Benim kasam küçük zaten şu an sığar mı bilmiyorum ekran kartı tam olarak anakarta mı takılıyordu.

Peki karşılar dediğiniz bir kart var mı mesela RX 550 falan.

Onun içinde en az 400 watt bir PSU lazım hocam RX550 takabilirsiniz en iyisi 500W bir PSU ve RX550 alın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı