Excel 2007 350.000 Yazamamak

ACAR28

Kilopat
Arkadaşlar Microsoft Excel'in 2007 sürümünü kullanmaktayım. İş için dosya hazırlarken mesela iş kaleminin kurum 350.000 metreküp olduğunu belirtiyor. Bu arada kurum Microsoft Word'dan teklif cetvelini çıkartıyor. Daha kolaylık olması için ben bunu excel'e taşıyorum ama aynen taşımam lazım. Kendim 350.000 yazmaya kalksam otomatik sütun 350 olarak giriyor. Hücreleri biçimlendir bölümünden bin ayırıcısını kullan tikini işaretlediğimde ise 350,000 olarak giriliyor. Ben virgül değilde aradakinin nokta olmasını istiyorum. 350,000 değil de 350.000 olması lazım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Screenshot_2.png

Ben aşağıdaki gibi seçtiğimde noktalı olarak ayırıyor.

Screenshot_1.png

Kardeş çok sağol fakat benim kullandığım MS Office sürümünde durum şu şekilde. Senin dediklerini aynen yaptığımda 350,000.00 yazıyor. Ben ise 350.000,00 olmasını istiyorum. Olmadı başka bir Office sürümüne geçecez artık. Sizin kullandığınız Office sürümünü öğrenebilirmiyim.
1.jpg

[ ="matrixlord, post: 2963385, member: 117084"]@Silinen üye'de ayırıcı olarak nokta gözüküyor fakat sizde virgül var. Bu sayfaya bir bakın isterseniz.

Binlik ve ondalık basamakları ayırmak için kullanılan karakteri değiştirme[/QUOTE]
Kardeş Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim dediğin gibi yaptım aynen oldu. Sadece excel seçeneklerini bulurken biraz zorlandım. Demek ki her şeyin bir çözümü varmış çok sağol. Artık hücreye 350.000,00 olarak giriliyor.
1.jpg
2.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı