Excel 2007'deki verileri Excel 2016'ya aktarma

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Öğrencisi
Merhaba, 2007 Excel'i kaldırıp 2016 Excel kurmak istiyorum fakat verileri kaybetmekten korkuyorum. 2007 sürümündeki verileri nasıl 2016 sürümüne aktarabilirim?

Format farklı olduğu için açınca büyü gibi yazılarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sağlıklı bir versiyonu yok sanırım. Excel dosyalarınız basit (formülsüz, makrosuz) ise geçişte sorun olmuyor fakat belli olmaz dosyalar bozulabilir.

Excel'i kaldırınca veriler kaybolmaz. Yenisini kurun ve açın. ( her ihtimale karşı yedek de alabilirsiniz. )
Yeni Excel'i kurunca veriler otomatik gelir mi diyorsunuz yani ?
Format farklı olduğu için açınca büyü gibi yazılarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sağlıklı bir versiyonu yok sanırım. Excel dosyalarınız basit (formülsüz, makrosuz) ise geçişte sorun olmuyor fakat belli olmaz dosyalar bozulabilir.
Hocam peki verileri yedeklemek gibi bir şansımız var m ?

Yeni Excel'i kurunca veriler otomatik gelir mi diyorsunuz yani ?

Hocam peki verileri yedeklemek gibi bir şansımız var m ?
Dediğim gibi, yedekleme boyutunu bilmiyorum. Fakat belgeyi açınca içinde bulunan içerik atıyorum tablo var ise eski formatta, yeni formatta dümdüz bir tek satır halinde değişik simgeler yani bozulma oluyor. İkisi de kurulu kalsın birinin formatı .xls, diğeri .xlsx olabilir. Eğer bozulursa tekrar eski formata çevirirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı