Çözüldü Excel anlık veri çekemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Çok basit bir amacım var, internetten güncel hisse değerlerini birim tutar olarak TL cinsinden çekeceğim. Daha sonra ise başka kutucuklarda kendi hisse sayımla çarpıp kâr-zarar durumumu takip etmek istiyorum. Her şeyi hallettim, sadece veri çekme işlemi başarısız kalıyor. Örneğin anlık değiştiği için doları deneyeyim dedim, şu siteyi veri>web'den dedikten sonra ihtiyacım olan grubu -15- seçiyorum. Ekrandaki veri hiçbir şekilde değişmiyor, kapatıp açtım falan hep sabit. Bunu nasıl çözerim?

1611691663557.png

1611691835672.png

Çözüm
Tablodaki herhangi bir hücreye tıklayın. Yukarıdan tablo tasarımı sekmesini açın. Orada yenile var. Öyle yapınca yeniliyor olmalı. Hatta bende yaptı. Bu eski hali. Ama tümünü yenile demek de gerekiyor olabilir. Yenileye basınca anlık olarak yenilemeyince bir de ona bastım. Artık hangisinden oldu bilmiyorum.

Birkaç dakika sonra tekrar denedim. Sadece yenile demek yetiyor.

Ekran Görüntüsü (3544).png
Tablodaki herhangi bir yere tıklayıp yukarıda tablo tasarımı sekmesinde yenile kısmına bastığınızda değişmiyor mu?
Resmini tekrar çektim, aç-kapa yaptım bir gelişme yok hâlen aynı. Ayrıca dediğiniz yenile bölümünü bulamadım, rica etsem mümkünse resimli bir şekilde gösterebilir misiniz?
1611733094457.png

Tablodaki herhangi bir hücreye tıklayın. Yukarıdan tablo tasarımı sekmesini açın. Orada yenile var. Öyle yapınca yeniliyor olmalı. Hatta bende yaptı. Bu eski hali. Ama tümünü yenile demek de gerekiyor olabilir. Yenileye basınca anlık olarak yenilemeyince bir de ona bastım. Artık hangisinden oldu bilmiyorum.

Ekran Görüntüsü (3544).png

Çözüm

Eki Görüntüle 854350
Hocam, PC benim değil dolayısıyla crack mi değil mi bilmiyorum. Crack'e benzemiyor gibi ancak bende tablo tasarımı diye sekme yok.

1611735922072.png

1611736032360.png

"Tablo tasarımı" sonradan eklenmiş olabilir mi, güncelleme yapma şansım var mı acaba?

Herhangi bir yer deyince boşluğa tıklamıştım, ondan gözükmüyormuş. Yenile bölümü şimdi çıkıyor:
1611736279048.png

Artık güncelleme yapıyor, yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Konuyu çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz. İşaretleyebiliyormuşum 😀 Konuyu açmadan önce "Excel'de güncelleme nasıl yapılır?" tarzı araştırmalar yapmıştım ve Alt+F5 gibi çözümleri denemiştim ve olmamıştı, demek ki yenile bölümü varmış :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı