Excel bir hücreye değer verince hizasındaki hücreleri renklerdirme

dedlas

Hectopat
Merhaba,

Oluşturduğum listede ürün - ürün kodu - miktar olarak sırasıyla satırda mevcut alta doğru aynı şekil devam ediyor. Miktar kısmına değer verince o hücreye dolgu uyguluyorum yapamadığım şey miktar kısmına değer verince hem ürünkodu hem de ürün kısmıda aynı şekilde dolgu aynı renk olsun istiyorum kodu varsa bilmiyorum. Koşullu biçimlerdirmeden de uygununu bulamadım bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Yapmak istediğim örnektir.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    28,5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Soruyu doğru anladığıma emin değilim fakat anladığım kadarı ile satırların, tüm satır boyunca otomatik olarak aynı renkte olmasını istiyorsun.

Tablo olarak biçimlendir seçeneğini seçip, tercih ettiğin renk şemasını seçersen satır ve sütunları otomatik renklendiriyor. Doğru anlamadıysam kusura bakma.

Soruyu doğru anladığıma emin değilim fakat anladığım kadarı ile satırların, tüm satır boyunca otomatik olarak aynı renkte olmasını istiyorsun.

Tablo olarak biçimlendir seçeneğini seçip, tercih ettiğin renk şemasını seçersen satır ve sütunları otomatik renklendiriyor. Doğru anlamadıysam kusura bakma.
Teşekkür ederim dönüşün için şöyle açıklayım ürün adı - ürün kodu - miktar devamı da varda anlaşılır olsun diye 3 başlık yazdım şimdi miktar kısmının değeri sıfır '0' miktar kısmına sıfır üzeri 1-2-3-100 herhangi bir sayı eklediğimde sarı dolgu uyguluyorum otomatik ama yapmak istediğim miktara sayı eklediğimde o hücreyle beraber ürün adı (örn masa) ve ürün kodu (örn 05544) bu ikisinde dolgu olmasını istiyorum örnek resim paylastım. masa - 05544 - 0 ben sıfırı 1 yapınca 3 ude sarı dolgu olsun :) anlatamadıysam bır daha yazarsın sımdıden teşekkurler

Yeni konular

Geri
Yukarı