Excel cümle sonuna otomatik TL işareti nasıl konulur?

sezenwww

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba e tablolarda nasıl cumle sonuna otomatik TL isareti koydurabilirim? 10 20 satır var her bir satıra koymak zor oluyor otomatik bir şey lazım.

Biraz Life hack gibi olacak ama sayının yanındaki kutuya TL ekleyin ve aradaki çizgiyi silin (birleştirmeyin, bir yerden siliniyordu sanırım)

Değiştirmek istediklerinizi seçip biçimini "genel" veya "sayı" yerine "para birimi" olarak değiştirirseniz sonuna otomatik TL işareti geliyor. İstediğiniz bu değil de direkt TL yazısı eklemekse onu bilmiyorum maalesef. İf koşulları ile yapılabilir belki.

Tablonun bir örneğini gösterebilir misiniz? A1 hücresinde cümlenizin olduğunu varsayıyorum. B1 hücresine TL işaretini koyarak C1 hücresine şu formülü yazabilirsiniz.

Kod:
=A1&""&B1

Tablonun bir örneğini gösterebilir misiniz? A1 hücresinde cümlenizin olduğunu varsayıyorum. B1 hücresine TL işaretini koyarak C1 hücresine şu formülü yazabilirsiniz.

Kod:
=A1&""&B1
yapmak istediğim kısaca şu ornek veriyorum birisi 12 yazdı , liste otomatik 12 nin yanına rp eklemesini istiyorum .

yada biliyorsanız nasıl bir sayı yazdıktan sonra yanında ,00 olur onun kodunu bilen varmı?

Dosya Ekleri

• sss.PNG
    sss.PNG
    18,6 KB · Görüntüleme: 10
  • dada.PNG
    dada.PNG
    10,2 KB · Görüntüleme: 22
yapmak istediğim kısaca şu ornek veriyorum birisi 12 yazdı , liste otomatik 12 nin yanına rp eklemesini istiyorum .

yada biliyorsanız nasıl bir sayı yazdıktan sonra yanında ,00 olur onun kodunu bilen varmı?

Aslında formüle ihtiyacınız yok. Sadece hücrenin formatını para birimine çevirin ve yukarıdaki menüde bulunan araç ile sıfırları açın.

1658955170029.png

Yeni konular

Geri
Yukarı