Excel Filtreleme ile veri çekmek

plx22

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Excel'de 6500 kişilik isim listem var.

Bu kişiler "Ana Sayfa" da Satır sırasıyla;
"TC Adı Soyadı Ücret1 Ücret2 Ücret3 Ücret4 Toplam" olarak yazıyor
0001 Ali Veli
0002 Ayşe Ayşe ?Formül?
0003 Mehmet Deli

Sayfalarım: Ana Sayfa, Ücret1, Ücret2, Ücret3, Ücret4

Ücret 1 Sayfası;
TC Adı Soyadı Para Tutarı
0002 Ayşe Ayşe 500

Yapmak istediğim ise;
Ücret1 sınavına giren 150 kişinin TC Adı Soyadı Para tutarı, Ücret1 sayfasına yapıştırınca; Ana Sayfada gerçekleşmesini istediğim işlem;
6500 kişilik liste arasından Ücret1 sayfası ile eşleşen TC numaraları bularak, Ücret1 sayfasındaki Para tutarını, Ana Sayfada kişinin Ücret1 kutusuna yazması.

Bunun için Ana Sayfada Ücret1 kutusunun altına hangi kodu yazmalıyım ki diğer sayfalardaki TC numaralarını ile kıyaslayarak para tutarını yazsın.

Dosya Ekleri

• ANA SAYFA.jpg
    ANA SAYFA.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 20
  • ÜCRET1.jpg
    ÜCRET1.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 21
Çıkamadım işin içinden umarım işi bilen biri yardımcı olur
Kamu yada özelde muhasebe işleriyle ilgilenen veya maaş ödemesi, özlük işleriyle falan uğraşan tanıdıkların varsa onlara bir sor bilirler. Kamuda KBS sistemi falan var gerçi eskisi gibi değil bilmeyede bilirler ama özelde tanıdığın varsa sor.
Kendim de işim gereği bu tarz işleri yapıyorum ama bizde personel az olduğu için kendim hesaplayıp işliyorum. Kolay yolu varda ben bilmiyorum, o kadar kişiyi de kendin tek tek yapmaya uğraşsan 1 haftada çıkamazsın işin içinden.

Kamu ya da özelde muhasebe işleriyle ilgilenen veya maaş ödemesi, özlük işleriyle falan uğraşan tanıdıkların varsa onlara bir sor bilirler. Kamuda Kbps sistemi falan var gerçi eskisi gibi değil bilmeyedebilirler ama özelde tanıdığın varsa sor.
Kendim de işim gereği bu tarz işleri yapıyorum ama bizde personel az olduğu için kendim hesaplayıp işliyorum. Kolay yolu varda ben bilmiyorum, o kadar kişiyi de kendin tek tek yapmaya uğraşsan 1 haftada çıkamazsın işin içinden.

Kamudayım bende. 6500 personel var bu pesoneller arasından ortalama 100-150 kişi ay içinde mtsk src vs. sınavlara giriyorlar, vergi matrahlarını hesaplanması için manuel olarak maaş+ekders+sınav1+sınav2 vs. toplayarak aylık matrahının toplamını alıyoruz. Her hafta bu ortalama 150 kişinin T.C.'sini tek tek aratmak durumunda kalıyorum.
Excel'den bu kadar anlayan kurumda yok şu an :)

Basit duzeyde yazilim ile halledilebilir bir sey.

Muhtemelen bir For ve if döngüsüyle çözülebilir ama yazılım ile aram pek yok

Yazılıma ve makroya gerek yok, formülle yapılabilecek bir şey. Bu excel dosyalarını eve götürebilirseniz, akşam evdeyken yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı