Excel otomatik liste oluşturmak

SmmmOxo

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
MALİ MÜŞAVİR
Nasıl anlatacağımı bilemedim ancak şöyle örnek vereyim. Arzuhalciler sabit metinler yazar
yani. ......................mahkemesi
........................ oğlu/kzı ......................tarihli vs. vs.

1.sayfada bu metin olacak, 2.sayfa 1 kişiye özel olacak A1 adı B1 soyadı C1 1.tarih D1 vs. .vs. kısa A, B, C her biri ayrı bir kutucuğu dolduracak şekilde ayarlamak istiyorum..

Bildiğim indis formülü vardı tam olmadı. Buna benzer bir formül ya da örnek bir Excel var ise o da olur. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Formül kısmında =Sayfa2!A1 şeklinde bir şey mi yapmak istiyorsun tam anlayamadım kusura bakma.

Tam olarak şöyle sayfa2 1 kişinin bilgileri yer alacak. sayfa 1 de karşılıkları olacak..sayfa1 de Ali Veli "Enter" dediğimde gerisi bilgileri dolduracak bir şey istiyorum.Ancak ilk başta diğer sayfalardan tek tek bilgilere bakmak yerine ilk sayfada göstersin istiyorum..
Sonrasında bu bilgilerden otomatik dilekçe oluşturmasını istiyorum.

yani sayfa1=dilekçe sayfa2=Genel durumu özet gösterecek sayfa3 ten itibaren 4-5-6 kişiye özel sayfa olacak..

Merhaba,

mutabakat mektubu eylül 2017.xls eklediğim dosyaya bakabilir misiniz Sayfa 2 deki bilgileri doldurduktan sonra Sayfa 1 e geçip otomatik mail ve pdf dosyası olarak alıyordum.

Teşekkür ederim aradığım şey böyle birşey tek fark birden fazla sayfa ve hücreden bilgi almasını istiyorum...

1.sayfa izin dilekçesi olacak. 2. sayfada kimin ne izni var/ne zaman hak edecek onu takip edeceğim.diğer sayfalarda kişiye özel detay olacak şekilde hazırlamak istiyorum.bu gönderdiğiniz işime yarar sanırım.1 tık üstü elinde olan varsa sevinirim.

+Muhasebeci misiniz?

Evet hocam muhasebeciyim ve izindeyim bayram sonunu beklersen sana yardımcı olabilirim şuan yardımcı olamıyorum memlekete gideceğim birazdan.
İstediğin gibi bir şey hazırlarız işe giriş tarihine göre izin hak edişleri personel listesi ve benzeri detaylı olarak.

Evet hocam muhasebeciyim ve izindeyim bayram sonunu beklersen sana yardımcı olabilirim şuan yardımcı olamıyorum memlekete gideceğim birazdan.
İstediğin gibi bir şey hazırlarız işe giriş tarihine göre izin hak edişleri personel listesi ve benzeri detaylı olarak.
Bayram sonrası oldu müsait olduğunuzda yardımcı olursanız sevinirim.

Dostum merhaba izinden döndüm bugün bakmaya çalışacağım aklımdasın.
Merhaba taslak bir data gönderirseniz otomatize edebilirim istediğiniz şeyleri sıfırdan örnek olarak yapmam biraz zaman alır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı