Excel PDF olarak kaydetmiyor

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Herkese merhaba. Excel'de bir çalışma sayfası hazırladım. Bunu PDF olarak kağıt üzerinde nasıl gözükeceğine bakamıyorum. Sayfa sekmesinden bakmak için "sığdırmak için ölçeklendir" kısmına tıklayamıyorum. Sebebi yazıcı olmaması. Aynı şekilde yazıcı olmadığı için PDF olarak kaydedemiyorum. Sayfanın nasıl olduğunu kontrol etmem gerekiyor. Web sitesinden değil de Excel üzerinden nasıl yapacağım? İlla yazıcıya mı sahip olmam gerekiyor?

Dosyayı farklı kaydet dedikten sonra kayıt türü kısmında bir sürü seçenek vardır. Oradan pdf olarak seçebiliyor musunuz?

Dosya özel değilse paylaşabilir misiniz? Excel dosyalarımda denedim şimdi ben de hepsinde pdf olarak kaydedebiliyorum.

Sürümden dolayı olabilir.. Kendi bilgisayarım ve şirket bilgisayarında ki excel dosyalarında deneme yaptım da, hepsi pdf olabiliyor dediğim şekilde.

Herhangi bir Excel dosyasını da aynı şekilde kaydedemiyorum. Yani çalıştığım dosyaya özel bir sorun değil bu.
Excel sürümünü güncelleyin veya 2010 kurun. 2007 desteklemiyor genelde.
Office 2016 Pro Plus VL sürümünü kullanıyorum.

Ürün anahtarınız varsa eğer silip tekrar yükleyin.
İnternetim yavaş. Kısa süre içinde halletmem gerek açıkcası. Silip tekrar yüklemek en son yapacağım şey.
Sorunu çözdüm. Bilgisayarı ağırlıklı oyun için kullandığımdan modlu Windows kullanıyordum (Spectre). Haliyle bazı özellikleri yüklememiş oluyor. Ayarlar > Yazıcılar > Run the troubleshooter'ı seçtim. Yüklemeler yaptı ve sorun çözüldü. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim @Krmdmrz @Amiga .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı