Excel tablo kaydetme

ercanatnr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var mesela ben excel ile bir proje yaptım çalışanların çalıştığı günleri alacakları vs gösteren bir küçük proğram şimdi ben bunu şu şekilde kaydetmek istiyorum sadece benim oluşturduğum alan gözüksün düzenleme pencereleri olmasın sade bir görünümle kullanıcının karşısında olsun istiyorum yani resimde kırmızı ile karaladığım yerler olmasın bu şekilde kaydetmem mümkün mü?
Adsız.png

Bildiğim kadarıyla böyle birşey mümkün değil. Çünkü Excel ile düzenlenen Excel ile açılacaktır ve düzenleme menüleri yine çıkacaktır.

Yaptığınız şeyi tam anlayamadım ama çalışanlarınızın üzerinde oyanamayacağı bir belgeyse Print Screen yapıp Paint'e yapıştırıp, kenarları düzenleyip JPEG olarak kaydedebilirsiniz.

Bunun gibi:
Adsız.jpg

Onu bende yapıyorum ama mesela isim eklemem, ödenen ücretleri oraya yazmam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Resim üzerinden de yapılabilir ama kullanışsız olur. Excel programıyla açılacağı için düzenleme menüleri çıkacaktır. Ancak belgeyi açacak kişi menüleri görünmez hale getirebilir. Excel dosyalarını sadece gösterme işlemi yapan başka bir program var mı bilmiyorum.

Hatirladigim kadariyla sadece izin verilen hucreleri duzenleyebilme gibi bir izin verebiliyorsun. Geri kalan dis tarafi ise hucreleri birlestirme yapabilirsin. Daha fazla bir ozelligi var midir Excelin onu bilemem :) VBasic veya C# ile bu sekil basit bir program yapman da mumken veya Access ade olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı