Excel'de PDF'ten veri aktarılmıyor

Mr. A

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba... Excel üzerinde bir PDF dosyasını açmak istiyorum. Bunun için klasik olarak veri sekmesinden veri al kısmına girerek PDF kaynağından veri almayı seçmek istiyorum. Fakat gelin görün ki, PDF üzerinden veri almayı seçebileceğim bir seçenek koymamışlar. Bunu nasıl düzeltebilirim? Hatta ilgili ekran görüntüsünü de ekliyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekran görüntüsü 2023-08-18 015203.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum selamlar... Office Plus 2019 sürümünü kullanıyorum. Adobe uygulaması başıma çok sorun çıkartıyor. O yüzden ilk önce buradan yapmayı denedim. 95 sayfalık bir PDF'te yer alan tabloları aktarıp, teker teker düzenlemesini yapmam gerekiyor. Bunu da kısa yol olarak düşündüm. Hem sorunun çözümünde hem de bu dosyayı detaylı olarak Excel'e aktarmam da verebileceğin her türlü tavsiyeye açığım. Şimdiden teşekkürler...

PDF dönüştürücü kullanarak halledebilirsin.

Ya da Online Office ile Excel'e atıp sonra oradan masaüstüne alabilirsin diye düşünüyorum.

Dostum selamlar...
PDF dönüştürücü kullanarak halledebilirsin.

Ya da Online Office ile Excel'e atıp sonra oradan masaüstüne alabilirsin diye düşünüyorum.
Az önce arkadaşa da belirtmiştim. PDF üzerinden dönüştürücü ile kullandığım zaman bazı grafikler olduğu gibi aktarılıyor. Fakat resim formatında aktarılıyor. Benim ihtiyacım olan şey ise onların işlenebilir hâle getirilmesi. Proje bitimine az bir süre kaldı. Grafikleri tek tek işlemek ve aynı zamanda Excel üzerinde gerekirse bazılarını yeniden oluşturmak zorundayım. İngilizce ve Almanca olan ibarelerin düzeltilmesi gibi basit işlerden tut da sayısal verilere kadar birçok veriyi düzeltmem gerekecek. Ama bunları tam manasıyla Excel formatına çevirebilirsem yahut elden geldiğince bu formata yaklaştırabilirsem tekrarlanan ibareleri kısa kısa halledebilir ve çok detaylı grafikler yahut tablolarla daha rahat ilgilenebilirim. PDF üzerinden dönüştürdüğüm zaman grafikler aktarılmadı ama tabloları kısaca halledebilirim. Sağ olsun az önce arkadaş o noktada desteğini verdi. Şimdi sırada grafikleri aktarmak var.

Dostum selamlar... Office Plus 2019 sürümünü kullanıyorum. Adobe uygulaması başıma çok sorun çıkartıyor. O yüzden ilk önce buradan yapmayı denedim. 95 sayfalık bir PDF'te yer alan tabloları aktarıp, teker teker düzenlemesini yapmam gerekiyor. Bunu da kısa yol olarak düşündüm. Hem sorunun çözümünde hem de bu dosyayı detaylı olarak Excel'e aktarmam da verebileceğin her türlü tavsiyeye açığım. Şimdiden teşekkürler...
2019 sürümü için bu özellik yok ne yazık ki. Convert PDF to Excel. PDF to XLS spreadsheets online bu gibi sitelerle parça parça Excel'e dönüştürebilirsin çünkü 95 sayfa için para isterler. Ya yeni sürüm Office'e geçeceksin ya da PDF uygulamasından halletmeye çalışacaksın ki onlar da hep paralı.

Böyle bir seçenek online Office'te yok. Ancak resim olarak tabloları aktarmayı deneyebilir.

2019 sürümü için bu özellik yok ne yazık ki. Convert PDF to Excel. PDF to XLS spreadsheets online bu gibi sitelerle parça parça Excel'e dönüştürebilirsin çünkü 95 sayfa için para isterler. Ya yeni sürüm Office'e geçeceksin ya da PDF uygulamasından halletmeye çalışacaksın ki onlar da hep paralı.

Böyle bir seçenek online Office'te yok. Ancak resim olarak tabloları aktarmayı deneyebilir.
Dostum aslında bu dediğin benim için zor değil. Ucuza bir OEM key kapatarak bu sorunu aşabileceğimi düşünüyorum. 2021 sürümü sanırım en son sürüm. 2021'de bu özellik var ise alacağım. Ne dersin? Olmadı, dediğin gibi bazı internet sitelerinden bu değişimi yapacağım lakin elimdeki dosya bir araştırma projesine ait olduğu için eldeki verileri aktarmam yasak. Dolayısıyla en makul yol kendi Office sürümümü yenilemek gibi gözüküyor.

Dostum aslında bu dediğin benim için zor değil. Ucuza bir OEM key kapatarak bu sorunu aşabileceğimi düşünüyorum. 2021 sürümü sanırım en son sürüm. 2021'de bu özellik var ise alacağım. Ne dersin? Olmadı, dediğin gibi bazı internet sitelerinden bu değişimi yapacağım lakin elimdeki dosya bir araştırma projesine ait olduğu için eldeki verileri aktarmam yasak. Dolayısıyla en makul yol kendi Office sürümümü yenilemek gibi gözüküyor.
Yalnızca Office 365'te olan bir özellik ne yazık ki. Onun haricinde Power Query sihirbazı ile verileri dönüştürmeyi deneyebilirsin. Gizlilik için verileri başka yollarla dönüştüremeyeceğini anlıyorum. En iyisi Office 365 kurup deneme sürümü başlat. 2019'u sonra geri yüklersin.

PDF den çevirme ... - Hızlı, online, ücretsiz ==> PDF dosyanızı yükledikten sonra excel'i seçin.

Yukarıdaki şekilde olmazsa PDF dosyanızda sorun var demektir. Aşağıdaki linki kullanın.

Tüm pdf işlemleri için:

Yeni konular

Geri
Yukarı