Exe dosyası temiz ise sonradan virüs çıkarabilir mi?

Daha fazla  
Merhaba. Bir programın kurulum klasörünü Malwarebytes Free ile taradım. Hatta özel olarak exe dosyasını tarattım bir şey çıkmadı. Sonradan kurduğu şeyde virüs vb. çıkabilir mi?

Çıkabilir, bundled files diyoruz buna genelde. İhtimaller sırasıyla şöyle;

• .exe dosyası şifrelenmiş paket içerir, AV taraması şifreyi bilmediği için paketi analiz edemez temiz der. Paketten zararlı çıkarsa AV tespit eder.
  • .exe dosyası şifrelenmemiş arşivdir, paket içerisinden çeşitli yürütülebilir dosyalar çıkar, uzak sunucudan veri çeker sisteme yeni paket indirir.
  • .exe dosyası arşivdir, imza veritabanında olmayan bir dosya bulunduruyordur, kullanılan AV yazılımının sezgisel taramasına göre tespit sağlanır veya sağlanmaz.
Her durumda da, bir risk mevcuttur. Bu sebeple indirdiğiniz paketin Hybrid Analysis gibi servislerde taratılması gerekmektedir.

Program korsan sanırım, korsanda genellikle virüs çıkmaz eğer hiçbir yerde olmayan bir programı 77indir.com veya 88download.org gibi isimli bi yerden indirmediysen. Malwarebytes bulamadıysa zaten virüs girse de yine aynı programla çözüyoruz sıkıntı yok demektir.

Evet doğru aklıma gelmedi buyrun:

2 exe var sadece bunda çıktı. Crack adlı klasördeydi.
Çok sıkıntılı bir dosyaya benzemiyor ancak böyle bir .exe dosyasını açmak yerine internete youtube downloader yazarak çıkan siteleri kullanabilirsiniz. Şahsen bir tane bile bulsa ben o .exeyi kullanmıyorum

Evet doğru aklıma gelmedi buyrun:

2 exe var sadece bunda çıktı. Crack adlı klasördeydi.

Bunu yeni gördüm, crack dosyaları virüs içermese bile virüslü olarak algılanabiliyor korsana destek vermemek için antipiracy olarak lakin miner virüsü var görünmesi antipiracy gibi değil. Program nedir?

Program korsan sanırım, korsanda genellikle virüs çıkmaz eğer hiçbir yerde olmayan bir programı 77indir.com veya 88download.org gibi isimli bi yerden indirmediysen. Malwarebytes bulamadıysa zaten virüs girse de yine aynı programla çözüyoruz sıkıntı yok demektir.
Çok bilindik bir site şimdi söylesem sıkıntı çıkar mı?
Çok sıkıntılı bir dosyaya benzemiyor ancak böyle bir .exe dosyasını açmak yerine internete youtube downloader yazarak çıkan siteleri kullanabilirsiniz. Şahsen bir tane bile bulsa ben o .exeyi kullanmıyorum
Tek tek indirmekle uğraşmak istemediğimden dolayı. Ücretsiz halleride sınırları var ondan.

Bunu yeni gördüm, crack dosyaları virüs içermese bile virüslü olarak algılanabiliyor korsana destek vermemek için antipiracy olarak lakin miner virüsü var görünmesi antipiracy gibi değil. Program nedir?
Dosyanın ismine bakın

Geri
Yukarı