Exel'de Sutunlara Boşluk Ekleyerek Oto Numaralandırma Nasıl Yapılır?

big_bang61

Hectopat
Örnek:
satır.png

Sarı ile boyadığım kısım gibi sende 1 ve 2 diye yaz aralarında boşluk bırak.
Daha sonra ilk önce 1 yazan kısım, altındaki boşluk, 2 yazan kısım ve altındaki boşluk olmak koşuluyla toplamda 4 satır seçeceksin. Dahasında ise sağ altta ufak bir şekilde artı işareti oluşur imleç ile görürsün zaten. Oraya basılı tutarak aşağıya çek istediğin kadar. Bu şekilde dediğini yapabilirsin

Dosya Ekleri

• h.PNG
    h.PNG
    1,2 KB · Görüntüleme: 40
Sarı ile boyadığım kısım gibi sende 1 ve 2 diye yaz aralarında boşluk bırak.
Daha sonra ilk önce 1 yazan kısım, altındaki boşluk, 2 yazan kısım ve altındaki boşluk olmak koşuluyla toplamda 4 satır seçeceksin. Dahasında ise sağ altta ufak bir şekilde artı işareti oluşur imleç ile görürsün zaten. Oraya basılı tutarak aşağıya çek istediğin kadar. Bu şekilde dediğini yapabilirsin
5-6. satırlarıda denedim sayıları boşluk atarak numaralandırmıyor.
satır 2.png

Yanlış anlamadıysam numaralandırma yapmak istiyorsun ama her bir numara arasında bir boşluk istiyorsun değil mi? Eğer öyleyse görsel 1 de sadece 4 boşluk seçtim ve 4. boşluğun altında ufacık bir kare işareti var. İmleci üstüne getirirsen artı (+) işareti çıkacak ona basılı tutup aşağı çektiğinde ise 2. görselde ki gibi olacak.

Dosya Ekleri

• h.PNG
    h.PNG
    60,1 KB · Görüntüleme: 37
  • h.PNG
    h.PNG
    58,1 KB · Görüntüleme: 31
Yanlış anlamadıysam numaralandırma yapmak istiyorsun ama her bir numara arasında bir boşluk istiyorsun değil mi? Eğer öyleyse görsel 1 de sadece 4 boşluk seçtim ve 4. boşluğun altında ufacık bir kare işareti var. İmleci üstüne getirirsen artı (+) işareti çıkacak ona basılı tutup aşağı çektiğinde ise 2. görselde ki gibi olacak.
Kusura bakma geç algıladım 2 ayrı artı işareti bulunmakta doğrusunu buldum. Yardımların için teşekkürler!
Ör: a) Sayılar arası 3 satır boşluk olmasını istiyorsak 2. sayıdan aşağı doğru, 3 boşluk seçip bırakmalıyız.
b) Bıraktığımız yerden aşağıya doğru seçili tabloyu, çekip bıraktığımızda işlem tamam.
satır 3.png

Dosya Ekleri

• artı.png
    artı.png
    3,7 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı