ExitLag kullanımı bırakılınca oyun akıcılığı gitti

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Fortnite oynarken ExitLag adlı programı kullanıyordum. Bu uygulamanın asıl amacı ping düşürmek fakat ben daha çok oyunu akıcı oynamak için kullanıyordum. Uygulamanın 3 günlük deneme sürümü bitti ve artık maalesef kullanamıyorum. Bu uygulama ne yaptı ki böyle oyunum daha akıcı oldu? 144 Hertz monitör kullanıyorum. Oyunda da 144 FPS'e sabit FPS'im. Sistemimim sadece o uygulamayla akıcı oyun deneyimini yaşattırması üzüyor. Nasıl o uygulama olmadan oyunu akıcı oynayabilirim? Her zaman sanki hafif kasıyor gibi hissediyorum.

Uygulama, deneme sürümü bitince bir şekilde gecikme değerlerini falan artırmadıysa göz zevkiniz ile alâkalı bir durumdur bu. Bir süre sonra alışırsınız bence.

Oyunda V-Sync açarak akıcılığı arttırabilirsin. :)
Sonuçta yırtılmaları engelleyen bir şey.
Aynı zamanda fps'i düşük bir değere sabitleyen bir şey. Hiç sevmem kendilerini 😤
Arkadaşlar selamlar. Fortnite oynarken ExitLag adlı programı kullanıyordum. Bu uygulamanın asıl amacı ping düşürmek fakat ben daha çok oyunu akıcı oynamak için kullanıyordum. Uygulamanın 3 günlük deneme sürümü bitti ve artık maalesef kullanamıyorum. Bu uygulama ne yaptı ki böyle oyunum daha akıcı oldu? 144 Hertz monitör kullanıyorum. Oyunda da 144 FPS'e sabit FPS'im. Sistemimim sadece o uygulamayla akıcı oyun deneyimini yaşattırması üzüyor. Nasıl o uygulama olmadan oyunu akıcı oynayabilirim? Her zaman sanki hafif kasıyor gibi hissediyorum.
İlk defa senden duydum programı ve sitesini inceledim. VPN olayı tamam hadi eyvallah pingi düşürüyor da fps'i nasıl yükseltiyor ilginç gerçekten.

Artı -1 Eksi
Server ile aradaki ping arttığı için olabilir mi? Server ile bilgisayarınız arasındaki senkronizasyon süresi uzayınca o his gitmiş olabilir, arada kasma hissi de ondan olabilir. Ping kaç şu anda?

Düşük Ping ile oynamak oyunun daha akıcı gelmesini sağlıyor. Deneme sürümün bittikten sonra eski Pingine döndüğün için bu şekilde geliyor. Ayrıca tam olarak emin olmasam da bir ara exitlag’ın deneme sürümü bittikten sonra bu şekilde gecikmelere sebep olduğu yönünde muhabbetler vardı. Programın süresini uzatmayacaksan bilgisayarından tamamen kaldır ve o şekilde deneyimle bakalım.
Son olarak v-Sync daha akıcı olmasını sağlayabilir fakat input lag eklediği için oyun içi tepkimelerin süresi artacaktır. Rekabetçi oyunlarda çok tavsiye edilen birşey değil.

Geri
Yukarı