Exper 560 sytle MS-1682 laptop BIOS ekranı gelmiyor

murat23351

Decapat
Merhabalar 9 yıllık Exper style MS 1682 T4400 işlemci 4 GB RAM'li laptobum var günlük kullanım için fazlasıyla idare ediyordu. Sorunsuz Windows 10 yuklü vaziyette kullanıyorumdum elim kolum rahat durmadı BIOS ekrani kısmında da fazla bir özellikler yoktu Intel Speed tech disable idi onu enable yaptım ve altındaki adını tam hatırlamadığım kısımda 64'di 32 yapıp kayettikten sonra tekrar PC açılmadı ve Exper yazısı belirip BIOS ekranı dahi gelmiyor. Pili çıkarıp taktım bataryayı çıkardım HDD ve RAM'leri de söktüm tek tek denedim hiçbir şekilde gelmedi. BIOS pilinde artı eksileri kısa devre yaptım kapalıyken yine olmadı clear CMOS olayını nette araştırdım anakart üzerinde + - RAM'e ve BIOS piline olan yerdeki lehimli yerlere cımbız yardımı ile kısa devre yaptım yine aynı sekilde. Tüm tuşları denedim Del F2 F1 Power tusuna basınca 3 ışıgı yanıyor bir süre sonra sönüyor Wi-Fi dügmesine bastığımda Wi-Fi ışığı yeşil yanıyor kapatınca kapanıyor fan çalışıyor ama ekran siyah Exper yazısı çıkıp Del ve F11 tuş yazıları çıkardı Del ile BIOS'a girerdim. Yukarıdaki Intel Speed ozelliği enable ve 64'ü 32 yaptıktan sonra ne BIOS ekranı ne de Windows gelmedi. BIOS ile o kadar denemeler sonucunda ekranda büyük Exper yazısı bile çıkmaması acaba ekran kartı mı gitti diyorum cunkü hiçbir tepki yok.
Videosu da yükledim. Yardımcı olursanız sevinirim.
https://www.youtube.com/watch?v=kIs1g3FLkqE

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı