Exper Dex 165 ekran kartı fan olmama sorunu

TechnoPaterİst

Hectopat
Daha fazla  
Vatan bilgisayardan Exper Dex165 adlı bir bilgisayar aldım. Ekran kartından hiç hoşnut değildim ki zaten güzel bi ekran kartı değildi. Ama ekran kartını sorduğumda CS:GO için alınabilir diyenler oldu yani CS:GO kaldırır dediler ama ekran kartım CS:GO'yu çok çok zor kaldırdı ve oynayamıyorum bile. Onun dışında ekran kartım vaad edilenden bin kat daha kötüydü ve ben sebebini bilmiyordum. Sonra tanıdığım bir bilgisayar işlerini anlayan bi akrabamdan ekran kartı istedim ve gönderdi. Takmaya geldiğinde içinden çıkan ekran kartının fanı olmadığını gördü ve bana " Bu bilgisayar mucize bir şekilde yanmadan duruyor" dedi ve ekran kartını hemen çıkardı. Gerçekten fanı yoktu sanırım performans eksikliği bundan kaynaklı. Bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan aldığımdan beri hiç bir bilgisayarcıya götürmedim. Açmadam ve bizim kırmamız imkansız. Zaten kırık da değil Fan'a dair hiç bişey yok. Kasanın içinden Fan dahi çıkmadı. Sizce ne yapmalıyım ? Ekran kartını değiştirirler mi ? Bilgisayar'ın garantisi hala devam ediyor. Lütfen yardım edin. Ben de bu bilgisayar neden çok kötü diyorum. Vatan Bilgisayar'a gidicez ne demeliyim ?
Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Exper Dex 165'in içerisinde R7 240 var ve bu kart ısınmadığı için üstüne fan koymuyorlar. Mosfet yapraklar soğutmaya yetiyor bu kartı. R7 240, giriş seviyesi bir karttır ve İ7 4790 gibi bir canavarın hakkını veremeyecektir. Ekran kartını en az ama en az R9 380 ile değiştirmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı