Satılık Exper Lab. Özel Üretim ve Toplama BTX Sistem

MC@HACKER

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar elimde güzel kendi ellerimle topladığım 7/24 çalışmaya hazır duct ve fan soğutmalı ddr2 ram, çift çekirdekli ve overclock yapmaya müsait core 2 duo işlemcili bilgisayar var. Bu bilgisayarın değerli olmasının sebebi Tubitak 4006 bilim fuarı için hazırladığım özel windows sürümünden birinin kurulu olması. Bu özel hazırlanan windows 7 128,256,512 mb ve üzeri ramlerde bile stabil, hızlı çalışmaktadır. Sakın microsoft telif hakkından korkunuz olmasın çünkü İstanbul Beşiktaş Microsoft şubesi ile bu proje hakkında iletişim halindeyiz ve iletişimimiz olum sonuçlar vermektedir. Çok uzatmadan pc resimlerini ve özelliklerini sunmak istiyorum. Bu arada 15 yaşındayım yazılım yapmak ve geliştirmek adına pc toplamak için bütçe çıkarmaya çalışıyorum.

-Sistemin Özellikleri ve Bulunan Parçalar-
Cpu: E6550 2.33 GHz 1333MHz
Anakart: Özel üretim BTX
Ram: 1 Gb 667 MHz DDR2 ( 2 Gb ram vardı ama 1Gb modül memtest+86 da hata verdi söktüm. :) )
HDD: WD 80+160 Gb olmak üzere 7200 rpm 16 mb cache sahip
Dvd-RW
Güvenlik Modülü ve Yazılımı
Özel yapım OEM Windows 7 Ultimate 32 bit
Kart okuyucu ve disket sürücüsü
BTX kasa
Monitörde yanında verilecektir.
Not: İçinde özel düzenlenmiş oem windows 7 bulunmakla beraber sadece içinde driver ve antivirüs, video oynatıcı vs. bulunmaktadır.

-Sistemden Resimler-

BTX Sistem 2,.jpg

BTX Sistem 3.jpg

BTX Sistem 4.jpg

BTX Sistem 5.jpg

BTX Sistem 6.jpg

BTX Sistem 7.jpg

BTX Sistem.jpg

Sistem görüldüğü gibi temiz ve sağlamdır. En ufak hatası yoktur ve fiyat olarak 300-400 Tl arası pazarlık yapılabilir. Sadece kasa değil monitör, klavye, mouse, kasa olmak üzere tam sistemdir. İçinde orjinal win7 ultimate kuruludur. Driver vs. problem olmaz her şey kuruludur. 7/24 ofis bilgisayarı ve ufak donanım yükseltmeleri ile render sistemi olabilir çünkü 8 gb yada 16 gb ddr2 ram desteği vardır ama o kadar geliştirmeye bütçem olmadığı için satıyorum. :D
Değerlendirmeniz yada okumanız bile benim için önemlidir. Teşekkür ederim.

Konu güncel.

Konu güncel en azından bir yorumu eksik etmeyin.

kasayı tek 80 tl satarsan talibim. (Yani Anakart,Kasa ve işlemci ve fan bunlar tek )

kasayı tek 80 tl satarsan talibim. (Yani Anakart,Kasa ve işlemci ve fan bunlar tek )
Hemen abi sarmalayıp gönderiyorum bilgisayarı ve para vermene gerek yok. 80 Tl' ye ancak 1 gb ddr2 ram alabilirsiniz. Parça parça satmayı düşünmüyorum. Fiyat aralığı 300-400 arası klavye, mouse, monitör vs dahil.

300 TL ye kim alır bilemiyorum. Bence o kadar etmez. Parça parça satarak daha çok kar elde edebilirsin bence.

1 GB Kingston 667 Ram (SIFIR)2 yıl garantili 26 lira
E6550 firma tarafından garantili 55 lira
sen onu taş çatlasın 150 ye bırakırsın oda alan olursa

Hemen abi sarmalayıp gönderiyorum bilgisayarı ve para vermene gerek yok. 80 Tl' ye ancak 1 gb ddr2 ram alabilirsiniz. Parça parça satmayı düşünmüyorum. Fiyat aralığı 300-400 arası klavye, mouse, monitör vs dahil.
80 TL ye 4 GB DDR3 Ram alınıyor. Onu da söylemeden geçmek istemedim.

Arkadaşlar bilgisayarını biçilmez kaftan sanıyor. Bırakalım öyle sansın. Başka yerde kasa haline 90 tl aldım. (kasa,Anakart,320 gb harddisk,2gb ram,400w psu,dvdrom,e6540 işlemci ve fanı)

Kardeşim konuyu ilk açtığında yazacaktım yazmadım baltalamamak amacıyla. Fakat şimdi yazma gereği duydum kendi gözünde belki paha biçemeyebilirsin ama Experin özel üretimi olsa ne olur olmasa ne olur ekran kartı bile olmayan bilgisayara bu kadar istiyorsun ben bunun bir üst seviye olanını geçen ay parçalayıp attım. 6 yıllık bilgisayardı.

80 TL ye 4 GB DDR3 Ram alınıyor. Onu da söylemeden geçmek istemedim.
Bana da o fiyatlara ram lazımdı link atabilme şansın var mı ?

Arkadaşlar bilgisayarını biçilmez kaftan sanıyor. Bırakalım öyle sansın. Başka yerde kasa haline 90 tl aldım. (kasa,Anakart,320 gb harddisk,2gb ram,400w psu,dvdrom,e6540 işlemci ve fanı)
Ben senin imzan da ki gibi pc kullanmıyorum. O bilgisayarı kendi imkanlarımla toplamaya çalıştım ve benim gözümde paha biçilmez. ;)

Kardeşim konuyu ilk açtığında yazacaktım yazmadım baltalamamak amacıyla. Fakat şimdi yazma gereği duydum kendi gözünde belki paha biçemeyebilirsin ama Experin özel üretimi olsa ne olur olmasa ne olur ekran kartı bile olmayan bilgisayara bu kadar istiyorsun ben bunun bir üst seviye olanını geçen ay parçalayıp attım. 6 yıllık bilgisayardı.
Fikrin için teşekkür ederim. Sistemin ekran kartı gereksinimini intel p33 çipset grafiğini overclock yaptım ve çoğu pc lerin oynatmadığı san andreas, pro street, fifa 2007, 18 steel haulin gibi çoğu oyunları oynatıyor ama satmaktan vazgeçtim. Konu kapanabilir.

Geri
Yukarı