Exper W258HU Laptopa Yükseltme Tavsiyesi

turko44

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Exper W258HU marka laptopa sahibim donanım yükseltmek istiyorum.
  • Anakart : Clevo W240HU
  • İşlemci : Intel Celeron B815
  • RAM: Nanya 2 GB DDR3L 1333 MHz
Bu sisteme uygun işlemci ve RAM almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bulabildiğim bilgiler dahilinde dizüstü bilgisayarınızda iki RAM soketi bulunmakta ama bu modele takılan RAM (2x1GB) takılmış.

Şu şekilde (2x4GB) alarak 8 GB'a yükseltebilirsiniz ama değeceğini sanmıyorum 338 TL vermeye. Ancak ikinci el olarak bulabilirseniz uygun fiyata alınabilir.
Tla 4gb Ddr3 1333 Mhz Pc3-10600s Notebook Ram Bellek 1.5v - n11.com

İşlemci değişmiyor dile biliyorum ama emin değilim.

Merhaba, bulabildiğim bilgiler dahilinde dizüstü bilgisayarınızda iki RAM soketi bulunmakta ama bu modele takılan RAM (2x1GB) takılmış.

Şu şekilde (2x4GB) alarak 8 GB'a yükseltebilirsiniz ama değeceğini sanmıyorum 338 TL vermeye. Ancak ikinci el olarak bulabilirseniz uygun fiyata alınabilir.
Tla 4gb Ddr3 1333 Mhz Pc3-10600s Notebook Ram Bellek 1.5v - n11.com

İşlemci değişmiyor dile biliyorum ama emin değilim.
Ram tek slot halinde takılı şuan yani tek kanal çalışıyor ben fazladan 4 gb 1333 Mhz alıp çift slot yapıp verimliliği arttırmayı düşünüyorum. Bu arada anakartım Hm65 çipsete sahip 3.nesil bir işlemci taksam sorun çıkarır mı ?

Ram tek slot halinde takılı şuan yani tek kanal çalışıyor ben fazladan 4 gb 1333 Mhz alıp çift slot yapıp verimliliği arttırmayı düşünüyorum. Bu arada anakartım Hm65 çipsete sahip 3.nesil bir işlemci taksam sorun çıkarır mı ?

Tek soket çalışıyorsa tabi ki yapabilirsiniz, yalnız aynı marka olup olmama durumunu iyice bir araştırın forumda konusu açılmıştı.

İşlemci konusunda dediğim gibi bir bilgim yok değişip, değişmediği konusunda.

İşlemci konusunda bana yardımcı olabilecek biri var mı acaba 2.el sıfır farketmez tez yazmak için bu laptobu yükseltmem lazım. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleme:
Sıfır mobil işlemci satılmıyor, sıfır diyene inanma.
Mobile Intel® HM65 Express Chipset Ürün Teknik Özellikleri
Sendekiyle aynı soket yapısına sahip 35W TDPli bir işlemci seçebilirsin verdiğim linkten.
Sonu E ile bitenler lehimleneceğinden olmaz. Diğerlerinin bazılarında hem BGA hem PGA yazan olur soket tipinde, sendeki tak çıkar olduğundan PGAlara bakman gerekir.3. nesil kullanamazsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı