Exper W258HU şarja takınca fare ve touchpad çalışmama sorunu

Magic_Lord

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Telefonla yazıyorum kusura bakmayın. Dizüstü bilgisayarimi şarja takinca mouse calişmiyor ve bu USB aygiti taninmadi hatasi veriyor ve calismiyor. Touchpad ise bazen aşıri donarak bazen de hiç çalışmiyor. Fakat şarjdan cikardiğim zaman calisiyor. Sizce sorun nedir ? Daha once sarj ve sarj soketi bozulmustu. Sarj soketini değistirttim ve yeni sarj aldim yaklaşik 1 sene once. Windows 10 kullaniyorum ve yeni format atmistim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Fakat daha öncede birçok kez format atmıştım böyle bir sorun olmamıştı. Ayrıca herşeyi yükledim format atalı 1-2 hafta önce format atmıştım.

İlk ekran görüntüsünü alırken başlatı açtığımda ekran kapandı tekrar geldi ve birden sıcaklık artmaya başladı.(Şarzda). Prizden çıkardığımda aynı şekil başlatı açtığımda İntel hd Graphics hatası verdi ama ekran görüntüsü almayı başardım. @Siyah Martı

Dosya Ekleri

• prizde.png
    prizde.png
    32,9 KB · Görüntüleme: 325
  • şarzda.png
    şarzda.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 335
  • hata.png
    hata.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 278
Fişteyken, farkettiysen işlemci kullanımın pildekinden yüksek gözüküyor. Makinayı açar açmaz bu değerleri almadıysan, fişe takınca çalışan bazı şeyler olmalı. Aygıt yöneticisinden bu programların ya da dosyaların ne olduğunu saptamaya çalış. İşlemcin maks. 85 derecede çalışabilir ki çoğu durumda bu değerden önce sistem kendini kapatır ya da saçmalamaya başlar.

Şarj soketini ve adaptörü değiştirdikten sonra yani 1 yıl boyunca bu sorun olmadıysa onlarda olma olasığı hala var ama az. Başka adaptörle deneme şansın varsa iyi olur.

Daha önce de format atmışsın ama farklı işletim sistemi ve yanlış driver kurduysan da olabilir.
Seçenekler geniş, biraz daha bizi yönlendirmen gerek gibi.

Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Ablamın Samsung dizüstü bilgisayarı vardı. Onun şarj cihazı her ne kadar benim bilgisayarıma olmasa temas ettirip şarj ettirmesini başardım. Onun şarjı ile oynadım ve bir sorun olmadı. Sonra şarjın ucuna sürdüğümde elime aşırı yanma hissi verdi. Şarjın adaptörüde aşırı şekilde sıcaktı. Biraz daha şarjda oynamaya devam etsem yanacakmış. Sizce aşırı sıcak olduğu için olabilir mi ? Laptop'un fanını temizlemiştim ve termal macun sürmüştüm ama bir fayda etmemişti. (2 ay oldu).

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı