Exper W258HUQ performans sorunu

Magic_Lord

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Şimdi benim Exper W258HUQ dizüstü bilgisayarım 3 senelik olduğu için aşırı kasıyordu. Termal macun alıp işlemciye sürdüm. (Doğru sürdüğümden eminim çünkü videolarını izleyerek yaptım.) Kasmada etkisi olmadı. Şöyle ki çok ses çıkarıyor ve ısınıyor. Boşta 50 derece ama oyun açtığımda çok kötü ses çıkarıyor ve kasıyor. Şimdi bu bilgisayarın ömrünün bittiği anlamına mı gelir ? Veya ne kadar süre daha kullanılabilir ? 2. sorum ise bilgisayarın pil ayarları. Dizüstünün %1'e gelip kapanmasını istiyorum. Yani %5'de kapanıp tekrar açılmasın, tam bitsin yani. Yardımcı olacak herkese teşekkür ediyorum. .
Exper w258HUQ, 4GB RAM, İntel HD Graphics, Windows 10 Home. (Kötü olduğunun farkındayım ama en azından CS 1.6'da donmasa iyi olur.) Soğutucu yok çünkü termal macun yeterli olur diye düşünmüştüm. Eğer alacaksam nasıl bir soğutucu almalıyım ?
Düzenleme: Laptop'un fanını içini açıp temizledim. Ama gelen ses fan sesi.

Acaba cevap ne zaman gelecek ? :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı