Explorer.exe bildirimi gelmesi virüs müdür?

Draqula

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarı klasik bir şekilde açmıştım ve Opera'da gezerken bir anda tonlarca sekme uygulama açılıp Explorer exe ıle alakalı bır bıldırım ekranıma düşüyordu. Acaba virüs mü yedim?

Muhtemelen virüs. Windows Defender ile Tam tarama yapıp sonucuna göre ilerleyebilirsin. Virüsten kurtulmanın yolu da format olacaktır.

Explorer.exe olarak gerçekten de windows hizmeti var ancak virüsler kendilerini explorer.exe olarak da saklayabiliyor operada gezerken kendi kendine sekmeler açılması çok hayra alamet değil gibi. Kapersky ile bir taratmanızı öneririm.

Daha önce böyle birşey duymamıştım ama virüs olabilir Kaspersky veya Malwarebytes ile bir tam tarama yapın. Kötü Amaçlı yazılım kendini sistem hizmeti olarak gösterebilir.Olmassa Format Atın derim

Muhtemelen virüs. Windows Defender ile Tam tarama yapıp sonucuna göre ilerleyebilirsin. Virüsten kurtulmanın yolu da format olacaktır.
tam taramaya aldım

Daha önce böyle birşey duymamıştım ama virüs olabilir Kaspersky veya Malwarebytes ile bir tam tarama yapın. Kötü Amaçlı yazılım kendini sistem hizmeti olarak gösterebilir.Olmassa Format Atın derim
@ozzaw @avria @iamshade bu arada kendı kendıne bır anda durdu nedensızce

tam taramaya aldım

@ozzaw @avria @iamshade bu arada kendı kendıne bır anda durdu nedensızce
Hocam windows duvarı bir virüs bulaştıysa yetersiz kalıyor, bilgisayarımda sıkıntı vardı güvenlik duvarıyla tarama yaptım bir kaç defa hiçbir şey bulamadı ancak kapersky ile taratınca tahmin ettiğim bir şeyi buldu o da kendini windows hizmeti olarak saklamıştı kesinlikle kapersky ile tam taramanızı tavsiye ederim

tam taramaya aldım
Defender İle tarama yapmayın.Neden mi defender Kötü Amaçlı yazılımın virüs olduğunu anlamaya bilir ve ayrıca defender bir antivirüs değildir defender bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olur sadece ayrıca sisteminde yorar. Ve virüsü tespit etse bile silemeyebilir. Mesela bir gün benim bilgisayarıma basit bir trojan girmişti ve ben bu trojanı defender ile silemedim ve Kaspersky yükledim ve virüsü sildim. Bence Kaspersky,ESET veya Malwarebytes kullanın derim mümkünse format atın

Geri
Yukarı