"Explorer.exe" çalışmıyor

Pakhomusky

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20240218_235733.jpg
    IMG_20240218_235733.jpg
    156,9 KB · Görüntüleme: 52

Son zamanlarda hiç hizmet kaldırdınız mı? Genellikle bu sorun hizmet kaldırınca ortaya çıkıyor.

Regedit açın şu yolu izleyin.
1.Adım HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
Buraya giriş yapıyorsunuz. Eğer bu kısımda “explorer.exe” ya da “iexplorer.exe” görürseniz, bu kayıtları siliyorsunuz. Sonra.
2.Adım HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\
Buraya gelip "winlogon" kısmını açıyoruz. Sağ taraftaki Shell değerinin normal şartlarda “Explorer.exe” olması gerekmektedir. Eğer doğru değilse Shell içerisine bu değeri yazıyoruz. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Regedit açın şu yolu izleyin.
1.adım HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Image file execution options\
Buraya giriş yapıyorsunuz. Eğer bu kısımda “explorer.exe” ya da “iexplorer.exe” görürseniz, bu kayıtları siliyorsunuz. Sonra.
2.adım HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\
Buraya gelip "winlogon" kısmını açıyoruz. Sağ taraftaki Shell değerinin normal şartlarda “Explorer.exe” olması gerekmektedir. Eğer doğru değilse Shell içerisine bu değeri yazıyoruz. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İlk adımdaki 2 dosya yoktu, 2. adımdaki Shell değerinde ise "Explorer.exe" yazıyordu.

Windows sürümünüz eski sanırım Dosya Gezgininizde eski Sürüm gözüküyor Pencere modu yok ve modern tasarımda değil.

Önerim güncel ISO dosyasını indirerek format atmanız olacaktır.

Windows sürümünüz eski sanırım dosya gezgininizde eski sürüm gözüküyor pencere modu yok ve modern tasarımda değil.

Önerim güncel ISO dosyasını indirerek format atmanız olacaktır.

3 hafta önce format attım ve bilgisayarı alalı yaklaşık 5 ay oldu Windows 11 Home kullanıyorum formattan sonra tek yaptığım Technopat'taki rehberleri takip ederek gereksiz hizmetleri kapatmak. Ama Windows 11 gerçekten beni çıldırtacak yepyeni bilgisayara 3 kez format atmak zorunda kaldım Windows 11'in rezaletliği yüzünden. Dosya gezgini de eski tasarım değil kompakt modu açmıştım

3 hafta önce format attım ve bilgisayarı alalı yaklaşık 5 ay oldu Windows 11 Home kullanıyorum formattan sonra tek yaptığım Technopat'taki rehberleri takip ederek gereksiz hizmetleri kapatmak. Ama Windows 11 gerçekten beni çıldırtacak yepyeni bilgisayara 3 kez format atmak zorunda kaldım Windows 11'in rezaletliği yüzünden. Dosya Gezgini de eski tasarım değil kompakt modu açmıştım

Kompakt görünümü bende zamanında açıyordum ama sizde Dosya Gezgini arayüzü bayağı eski pencere modu bile yok Windows 10 ile aynı o yüzden eski sürüm olabilir dedim. Aramaya winver yazıp ekran görüntüsü atar mısınız?

Hocam sisteminiz iyi ve yeniyse Hizmetleri vs. elleminizi önermem Bende kapatıyorum hizmetleri ama çalışıyor olanlardan bir kaçını kapatıyorum gerçekten gereksiz olanları kapatıyorum. (Ödeme hizmetleri Yazıcı Hizmeti vs.)

Geri
Yukarı