EXPO açmak RAM'lere bir zarar verir mi?

Efe Ozer

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Asus Prıme B650M-A II
İşlemci
Ryzen 9 7900 3.7Ghz 76Mb
Öncelikle merhaba, sistemimde halihazırda takılı olan Kingston 2x16 (32) GB 6000MHz DDR5 RAM'lar EXPO açılmadan 4800MHz'de çalışıyordu. Tam hızına kavuşması için EXPO açtım şu an 6000MHz'e ayarlandı. Bu yaptığım işlemde RAM'ların ömründe bir kısalma olur mu ya da bilgisayarda herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

RAM:

Anakart:

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sen RAM'i zaten 6000 MHz olduğu için satın alıyorsun, 6000 MHz aldığın RAM'i neden 6000 MHz kullanmak sıkıntı yaratsın? Sıkıntı yaratıyorsa bu senin değil, RAM'in suçu.

Öncelikle merhaba, sistemimde halihazırda takılı olan Kingston 2x16 (32) GB 6000MHz DDR5 RAM'lar EXPO açılmadan 4800MHz'de çalışıyordu. Tam hızına kavuşması için EXPO açtım şu an 6000MHz'e ayarlandı. Bu yaptığım işlemde RAM'ların ömründe bir kısalma olur mu ya da bilgisayarda herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

RAM:

Anakart:
Hocam selamlar. Expo ayarları raminizin maximum alabileceği hız gibi düşünebilirsiniz. Ortalama anakartlara göre 4800mhz olarak gelir siz yükseltirsiniz. Herhangi bir zararı yok. 4800de falan kullanmayın yazık olur :)

RAM:

anakart:

Aksine raminizin maksimum hızda çalışmasını sağlar. Bu raminize hiçbir şekilde zarar vermez veremez.

Geri
Yukarı