Extensive | R5 7600 ve XFX RX 7900GRE sistem alınır mı?

St4B0l1zm4

Centipat
Daha fazla  
Extensive | AMD Ryzen 5 7600 | 32 GB DDR5 | XFX RX 7900GRE 16 GB | 1 TB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Arkadaşlar söz konusu sistem bu, bütçem 43.000 TL civarında (monitör hariç). Genellikle 3D tasarım, Unreal Engine 4/5, oyun, render vesaire gibi işler için kullanacağım.
Bu sistemdeki ekran kartı (XFX RX7900 GRE) ne kadar mantıklı emin değilim, RTX 4070 gibi seçenekler de mevcutken bu ekran kartı sizce ne gibi avantajlara ve dezavantajlara sahip?

Bunun haricinde, depolamanın yüksek olması önemli ki muhtemelen ben +1TB daha ekleyeceğim (bu sistemi almam durumunda), RAM DDR5 şart olarak görüyorum vs 32 GB olması da yapacağım işleri göz önünde bulundurursak büyük bir avantaj.

İşlemci olarak R7 7700 olsun isterdim ama R5 7600 işimi görecektir. İyi bir fırsat olmadığı veya beklenmedik bir durum oluşmadığı sürece Intel işlemci kullanmayı düşünmüyorum.
Ayrıca PSU, kasa vesaire gibi donanımların kalitesi hakkında bilgi sahibi değilim.

Önerilerinizi bekliyorum, ayrıca daha iyi sistem önerileriniz varsa lütffen onları da paylaşın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı