Exynos işlemci problemli mi?

Şahsen ben olsam ben de Snapdragon modelini alırdım fakat sırf Exynos diye Samsung'dan farklı markaya da yönelmezdim açıkçası. Yani evet Snapdragon daha geniş bir yapıya sahip daha tercih edilebilir fakat Exynos da yerden yere vurulacak şekilde değil.
Yo yo haklısınız tamamen. Sadece öyle bir olayın olması saçma geliyor.

Bu da modelden modele değişiyor. S22'de mesela Snapdragon 8 Gen 1 var
Ama çoğunluk olarak yok.

Yo yo haklısınız tamamen. Sadece öyle bir olayın olması saçma geliyor.

Ama çoğunluk olarak yok.

Mesajı yeni güncelledim genelde orta alt cihazlarda Exynos kullanılıyor gibi geldi maaliyet açısından. Dediğin gibi S22'de de bazı bölgelerde Exynos 2200 kullanılıyor. Samsung'un amacını ne yaptığını bilemeyiz ama

Artık arkadaşın da dediği gibi eskisi gibi bir fark yok. Mümkünse snapdragon alın onun dışında şansınız yok ise de alınır yani alınmaz demiyoruz. Sadece ben Mediatek'den uzak dururdum.
Mesela pubg oyununu göz önüne alırsak Samsung Exynos 1280 işlemci olarak frekasnları daha yüksek olmasına rağmen sd720g den daha az fps veriyor.Bu bile almama sebeblerimden biri oldu galiba :D

Mesela PUBG oyununu göz önüne alırsak Samsung Exynos 1280 işlemci olarak frekasnları daha yüksek olmasına rağmen SD720G'den daha az FPS veriyor. Bu bile almama sebeblerimden biri oldu galiba :D

Vallahi hocam ben Mi Mix 2 kullanıyorum. 2017'de çıkmış bir cihaz. SD835 var. Telefon yağ gibi. Kasma, donma asla yok. Uygulamalar 1sn'den kısa sürede açılıyor. PUBG gibi oyunlar zorlamıyor bile. Yani bende şansım varsa SD'den kullanırdım.

Şansın varsa SD tercih et.

Snapdragon stabilite, kararlılık ve termal değerler açısından dâhâ başarılı bulduğum bir işlemci ancak Exynos'ta öyle yerden yere vurduğumuz kadar kötü değil.

J7(2016) kullanırken memnundum, cihazın oyun performansı düşünce ve eskidiği için A70 aldım.
Bunda da oyunlarda takılmalar ve düşük FPS sorunları baş göstermeye başladı, S20 FE alma vakti geldi herhalde.

Şansın varsa SD tercih et.

Snapdragon stabilite, kararlılık ve termal değerler açısından dâhâ başarılı bulduğum bir işlemci ancak Exynos'ta öyle yerden yere vurduğumuz kadar kötü değil.

J7(2016) kullanırken memnundum, cihazın oyun performansı düşünce ve eskidiği için A70 aldım.
Bunda da oyunlarda takılmalar ve düşük FPS sorunları baş göstermeye başladı, S20 FE alma vakti geldi herhalde.

S20FE de Snapdragon ile Exynos arasındaki fark çok. neden kendi işlemcileri aynı telefonda bile SD ye karşı çok fazla fark ediyor anlayamıyorum.

S20FE de Snapdragon ile Exynos arasındaki fark çok. neden kendi işlemcileri aynı telefonda bile SD ye karşı çok fazla fark ediyor anlayamıyorum.
Belki AR-GE veya yazılım ile ilgilidir.

Kendi cihazımdan gözlemlediğim kadarı ile işlemci yüksek sıcaklığa ulaşınca frekansı düşürüyor, Exynoss işlemcide de benzeri bir durum olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı