Eylül 2023'te Fat kasadan ucuza PS5 Slim çıkacak deniyor ama ben Fat aldım

Ahhah

Centipat
Cidden eylül'de yeni PS çıkar mı? 20.000 TL'ye CFI-1200 model PS5 aldım ama pişman olur muyum? Fiyat daha ucuz olacaksa(400 dollars) mantıken bunu satıp yine Slim alamaz mıyım daha sonra? Beklese miydim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eylül de çıkacağına şahsen ihtimal vermiyorum en erken 2024 başlarında çıkar.

Bekleseydin. Dolar kuru değişebilir o konuda garanti veremem ancak PS ürünlerinin hep ilk ürünleri sorunlu olmuştur. Buna PS3'ün ilk kasasını ve PS 4 FAT Parlak kasayı örnek verebiliriz.
PS 5 de termal macunla alakalı bir sorun var duyduğuma göre dikey kullanımda.

PS Kafe işletiyorum amcamla biz hâlen PS5 almadık.

Daha ucuza çıkacağını düşünmüyorum ama aldığınız model biraz eski keşke yeni çıkan 16-18 serilerinden birini alsaydınız.
Benim bildiğim başı 12 olduktan sonra son 2 hanesi hangi kıta için çıktığını gösteriyor, yanlış mı? 1200 Japonya, 1216 Avrupa, 1218 Amerika? Sonuçta çıkan model aynı değil mi?

Edit: Aynen dediğim gibi 12 olduktan sonra bir şey değişmiyormuş son modelmiş.
1690791029539.png

Bekleseydin. Dolar kuru değişebilir o konuda garanti veremem ancak PS ürünlerinin hep ilk ürünleri sorunlu olmuştur. Buna PS3'ün ilk kasasını ve PS 4 FAT Parlak kasayı örnek verebiliriz.
PS 5 de termal macunla alakalı bir sorun var duyduğuma göre dikey kullanımda.

PS Kafe işletiyorum amcamla biz hâlen PS5 almadık.
Hocam neredeyse 3 sene oldu şu ana kadar çıkmadıysa ne sorun çıkabilir ki? Zaten Sony gizliden dizayn değiştiriyor 12 ve 11 gibi modeller çıktı ilk günden itibaren. Fat kasa disk girişli olanlar Slim'den daha pahalı olacak, mantıken bunu alınca bir zararımız olmaması lazım?

Benim bildiğim başı 12 olduktan sonra son 2 hanesi hangi kıta için çıktığını gösteriyor, yanlış mı? 1200 Japonya, 1216 Avrupa, 1218 Amerika? Sonuçta çıkan model aynı değil mi?

Edit: Aynen dediğim gibi 12 olduktan sonra bir şey değişmiyormuş son modelmiş. Eki Görüntüle 1883730

Hocam neredeyse 3 sene oldu şu ana kadar çıkmadıysa ne sorun çıkabilir ki? Zaten Sony gizliden dizayn değiştiriyor 12 ve 11 gibi modeller çıktı ilk günden itibaren. Fat kasa disk girişli olanlar Slim'den daha pahalı olacak, mantıken bunu alınca bir zararımız olmaması lazım?

Hocam kusura bakmayın karıştırmışım. Ve evet bu model şu anda daha mantıklı.

Slim kasa 2024 başlarında gelir bence. Sony genelde Slim kasaları Eylül gibi çıkarır. Bu sefer Slim hakkında neredeyse hiç haber yok. Sanırım gecikecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı