Eylül'de kazımlar bitiyor mu?

Raven kazarım diyen arkadaşlar şu anda tüm dünya ETH havuzunda boğulmak üzere. ETH 300TL getiriyorsa Raven 150-200 getirir Raven hazuvu dolarsa bu sefer 100-150 TLlere kadar düşer yani mining bitiyor dediği kesinlikle doğru. Tabii bu durum ETH bittiğinde geçerli olacaktır.

Piyasa kart çöplüğüne dönecektir. Mining yapılmayan kartları almanızı tavsiye ederim, RTX 4000 serisi de beklenebilir. Veya 3-4 ay kadar mining yapılmış FurMark da Max 70 derece gören faturalı Türkiye garantili kartlar alınabilir.

Raven kar olarak hem az hem de algoritmasından dolayı daha fazla watt çekmekte. Onu hesaplarsanız daha da az kar getiriyor aslında.

Elektriğe %20 zam geldi bu arada. Kartınız için ETH'den sonra en kârlı olan neyse onunla devam edebilirsiniz. Bu değişebileceği için sürekli takip etmek gerekebilir.

Elektriğe %20 zam geldi bu arada. Kartınız için ETH'den sonra en kârlı olan neyse onunla devam edebilirsiniz. Bu değişebileceği için sürekli takip etmek gerekebilir.

Hocam o sorunu doğuda bir mandalla çözüyorlar.
(Kesinlikle tasviye etmiyorum. )

ETH biterse Raven yoğunluktan karlılığını oldukça azaltacaktır.
Umarım faydası olur.
Şayet hemen hemen foruma kayıt olduğum zamandan beri yeni sistem istiyorum.
Paramı biriktiriyorum, zam +vergi + dolar...
Peder de arabayı satayım 30-40 aşağısına alayım 20 lira civarı borcu kapatayım diyor.
O ara yeni bir borçlanmaya gidebiliriz 😁😁🙂

Raven kar olarak hem az hem de algoritmasından dolayı daha fazla watt çekmekte. Onu hesaplarsanız daha da az kar getiriyor aslında.

Kesinlikle doğru ve ekran kartının ömrünü sömürüyor. Sanırım ETH 125W cekiyorsa Raven 170W civarıydı 3060 Ti için konusuyorum yanlışsam düzeltin. O yüzden titanic misali ekmeğini yiyen yedi filikaya atladı yiyemeyenler kaptan köşküne gidebilir :)

Yani ev için 150kW ya kadar ve sonrası ne kadar oluyor fiyatlandırma kw/s olarak.

Hocam o sorunu doğuda bir mandalla çözüyorlar.
(Kesinlikle tasviye etmiyorum. )

ETH biterse Raven yoğunluktan karlılığını oldukça azaltacaktır.
Umarım faydası olur.
Şayet hemen hemen foruma kayıt olduğum zamandan beri yeni sistem istiyorum.
Paramı biriktiriyorum, zam +vergi + dolar...
Peder de arabayı satayım 30-40 aşağısına alayım 20 lira civarı borcu kapatayım diyor.
O ara yeni bir borçlanmaya gidebiliriz 😁😁🙂

Batıda Kw/S 2TL civarı doğuda KW/S 20krş 😎çamaşır ipi her sokakta var 😂😂

Kısaca mining 1 yıl içerisinde tamamen biter gibime geliyor. ETH gibi kazandıracak babayiğit coin cıkmadıgı sürece iş zor.

Ekonomi iyi değil mi ya ne borçlanması 😂😂

Yani ev için 150kW ya kadar ve sonrası ne kadar oluyor fiyatlandırma kw/s olarak.

EPDK'nin açıklamasında bu var sadece sanırım:
"Bu artışla beraber 100 kilovatsaat elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 173,46 lira olmuştur."

Önceki gibi bir açıklama bulamadım. Sitesine excel tablosu eklemiş.

Epdk'nin açıklamasında bu var sadece sanırım:
"Bu artışla beraber 100 kilovatsaat elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 173,46 lira olmuştur."

Önceki gibi bir açıklama bulamadım. Sitesine Excel tablosu eklemiş.

Yani 1.70 kuruş gibi bir rakam. En son 1.5 TL idi sanırım. İnşallah dükkanlara fazla gelmez. Teşekkürler bilgi için

Bugün iş yerime (lokanta) doğal gaz faturası geldi. Hesapladım m3'ü 7.5 TL olmuş şaşırdık mı hayır. Geçen sene 2.5 TL idi doğal gaz gırtlağa kadar sabah öğlen akşam iş yapan dolu dükkana 700 TL geliyordu Max 800 TL. Cok diye yakınıyorduk. Simdi yarısı kadar iş yaptığım dükkana 1200TL gelmiş. Elektriği bekliyoruım bakalım şaşırtcak mı bizi 😎

Yani 1.70 kuruş gibi bir rakam. En son 1.5 TL idi sanırım. İnşallah dükkanlara fazla gelmez. Teşekkürler bilgi için

Bugün iş yerime (lokanta) doğal gaz faturası geldi. Hesapladım m3'ü 7.5 TL olmuş şaşırdık mı hayır. Geçen sene 2.5 TL idi doğal gaz gırtlağa kadar sabah öğlen akşam iş yapan dolu dükkana 700 TL geliyordu Max 800 TL. Cok diye yakınıyorduk. Simdi yarısı kadar iş yaptığım dükkana 1200TL gelmiş. Elektriği bekliyoruım bakalım şaşırtcak mı bizi 😎
1.7 TL düşük kademe için, yüksek kademe %20 zamndan önce 2.16 TL gibi bir şeydi. Bu zamla birlikte 2. 6TL olmuş olması gerekiyor.

Geri
Yukarı