Ezan okunurken müzik dinlemenin dinen bir sakıncası var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

II. Wilhelm

Hectopat
Makaleler
2
Ezan okunurken müzik dinlemenin dinen bir sakıncası var mı? (Ezan saatlerini bilmiyorum, günlük hayatta çok fazla müzik dinlerim). Bir de ezan, namaz çağrısı demek diye biliyorum. Eğer camiye gidilmeyecekse dinleyip dinlememenin önemsiz olduğunu düşünüyorum.

Ezan okunurken müzik dinlemenin dinen bir sakıncası var mı? (Ezan saatlerini bilmiyorum, günlük hayatta çok fazla müzik dinlerim). Bir de ezan, namaz çağrısı demek diye biliyorum. Eğer camiye gidilmeyecekse dinleyip dinlememenin önemsiz olduğunu düşünüyorum.
Hocam müzik dinlemek zaten haram değil mi?

Hocam müzik dinlemek zaten haram değil mi?
Hayır değil kardeşim eğer müziğin içerisinde Allaha, islama hakaret, kötü laf veya seni intihara teşebbüs eden, seni çok fazla olumsuz etkileyen veya Allaha isyan eden sözler yoksa hiçbir şekilde haram olamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ezanı duyduysan eğer 2dk kapatıp bittiğin de tekrardan dinleyebilirsin, saygıdan ötürü, zaten 2dk ne ki :)

Eğer etrafında çok kişi yoksa dinleyebilirsin. Birileri varsa, hele de yaşlı kimseler, bir iki dakika kapatın sonra devam edersiniz.

Ezan okunurken müzik dinlemenin dinen bir sakıncası var mı? (ezan saatlerini bilmiyorum, günlük hayatta çok fazla müzik dinlerim). Bir de ezan, namaz çağrısı demek diye biliyorum. Eğer camiye gidilmeyecekse dinleyip dinlememenin önemsiz olduğunu düşünüyorum.

Hocam tabii ki de ezan okunurken müziği durdurmalısınız ve ezan okunurken ezanı dinlerseniz güzel olur.

İnsanoğlu olarak zaten, binmişiz bir alamete gidiyoruz kıyamete, ne kadar boş iş varsa hep onlarla ilgileniyoruz. O boş işler inancımızın, ibadetlerimizin önüne geçmiş durumda, soru ben ibadetlerimi yapıyorum ama arada müzik dinliyorum. Bir sakıncası olur mu? Yerine Ben müzik dinliyorum ama belirli vakitlerde ezan okunuyor. Dinlediğim müziği kesmek istemiyorum a ve buna bağlı olarak vicdan rahatlatmaya dönmüş durumda, iyi tarafı şu ki vicdan yine bir yerden sesini duyurmuş size ki, hiç yoktan böyle bir soru soruyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı