Ezberlediğim şeyleri hemen unutmak

Repxz

Femtopat
Daha fazla  
Selam, güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümüne hazırlanıyordum. 13 Temmuz'da sınavım yani yarın öncellikle 1 Dram 1 komedi seçmiştim ilk başta dram'ı ezberlemeye çalıştım (zaten vurgu falan doğuştan yetenek vardı) parça parça bölüp ezberledim, her şeyi ezberledim iyice emin oldum neyse, sonra komediye geçtim bunu da parça parça okudum bugün bitirebildim ezberi sonra drama geçtim bir baktım yarısını unutmuşum, çok çaresizim çok az kaldı, kazanabilecek kapasite de olduğuma inanıyordum ama bu ezber beni yordu ve sınava hiç çalışmadım daha önce ailem 10 gun once katılabilirsin dedi sadece.

Selam, güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümüne hazırlanıyordum. 13 Temmuz'da sınavım yani yarın öncellikle 1 Dram 1 komedi seçmiştim ilk başta dram'ı ezberlemeye çalıştım (zaten vurgu falan doğuştan yetenek vardı) parça parça bölüp ezberledim, her şeyi ezberledim iyice emin oldum neyse, sonra komediye geçtim bunu da parça parça okudum bugün bitirebildim ezberi sonra drama geçtim bir baktım yarısını unutmuşum, çok çaresizim çok az kaldı, kazanabilecek kapasite de olduğuma inanıyordum ama bu ezber beni yordu ve sınava hiç çalışmadım daha önce ailem 10 gun once katılabilirsin dedi sadece.
Aslında ezberlememiş , sadece birkaç dakikalığına aklınızda tutmuş olabilir misiniz?
Ezberlemek ile akılda tutmak farklı şeyler.

Aslında ezberlememiş , sadece birkaç dakikalığına aklınızda tutmuş olabilir misiniz?
Ezberlemek ile akılda tutmak farklı şeyler.
Hayır eminim ezberlediğimden başka nasıl ezberleyeceğimi bilmiyorum ama normalce parça parça bölüp sürekli yazıp sürekli okuyup ezberledim ama olmadı ne yapacağım inanın bılmıyorum

Kan değerlerinizi ölçtürdünüz mü? B12 eksikliğinden olabilir. Gün içinde araklıklı şekilde 4-5 defa okumanızda fayda var.

Stres yaptığınızdan olabilir mi hocam? Yetiştirememe korkusu falan sınavlarda bana çok oluyordu bildiğimi unutuyordum.
Evet stres yaptım fakat 1 gun kaldı iste daha ne kadar nasıl ezberlerim bilmiyorum cok kotu haldeyim, normalde puanım guzel Anadolu lisesine yeter ama ben tiyatroyu yillardir istiyorum caresizim baya :(

Buna benzer bir şey yaşayan yakınınız varsa onunla iletişime geçebilirsiniz.
maalesef yok, yine de teşekkür ederimm

Yeni konular

Geri
Yukarı