Ezik(Smash) Burger Yaptım

Aklıma direkt bu geldi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kıymayı elinizle biraz yoğurup top halindeyken tavada ezyesdiniz daha güzel olurmuş.
Kıymayı kalın çektirip, ezmesi gerekirdi ama yoğurulmaz. Dağılma sebebi pişmeden çevirmeye çalışması bence. Etin yüzeyi yeterince pişmediyse tavaya yapışır. Kendini salmadan zorlarsan parçalanır.

Aklıma direkt bu geldi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

jaho güzel ezmiş.

Kıymayı kalın çektirip, ezmesi gerekirdi ama yoğurulmaz. Dağılma sebebi pişmeden çevirmeye çalışması bence. Etin yüzeyi yeterince pişmediyse tavaya yapışır. Kendini salmadan zorlarsan parçalanır.

Dağılmadıki tam da ezdiğim şekilde kaldı. Ezme işlemini tam yapamadım ordan burdan çıkıntı kaldı.

Jaho güzel ezmiş.

Dağılmadı ki tam da ezdiğim şekilde kaldı. Ezme işlemini tam yapamadım oradan buradan çıkıntı kaldı.

O daha kötüymüş. 🤣 Elinde şekil verirken çok abartmadan hafifçe sıkman gerekiyordu. İlk elin günahı olmaz her şey bir tecrübedir.

Geri
Yukarı