EZP2010 Bios Programmer driver

onurcosgun

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba arkadaşlar.
Elimde bir adet bios programer cihazı mevcut. Cihazın Windows 7 64bit sürücüsü var fakat Windows 8.1.1 de bu sürücü çalışmıyor. Sürücüyü nerden bulabilirim ?
Donanım Kimlikleri ;

Kod:
USB\VID_10C4&PID_F5A0&REV_0000
USB\VID_10C4&PID_F5A0

@Recep Baltaş Hocam sürücüyü bulabileceğim bir site var mı ?

EZP2010 USB BIOS Yongası programlama aracı.

Windows 8 uyumlu sürücü burada mevcut:

USBXpress USB Development Tools | Silicon Labs

USBXpress Development Kit içinde USBXpress\Driver altında sürücü bulunabilir. Eğer sürücü uymazsa SiUSBXp.inf modifikasyonu ile PID değiştirmek gerek.

Kod:
[DeviceList]
%DESCRIPTION%=DriverInstall,USB\VID_10C4&PID_F5A0

[DeviceList.NTamd64]
%DESCRIPTION%=DriverInstall,USB\VID_10C4&PID_F5A0

Setup.ini modifikasyonu da gerekebilir:

Kod:
[PID]
F5A0

Son olarak USBXpressInstaller.exe'yi yönetici olarak çalıştırmak gerekebilir. @onurcosgun

Son düzenleme:
Teşekkür Ederim hocam. Biraz fazla driver denediğim için sistem biraz hantallaştı temiz bir Windows 8.1.1 kurup deneyeceğim.

@Recep Baltaş Belirttiğiniz modifikasyonları yaptım fakat hata almaya devam ediyorum.
ezp2010 driver hatası.png

sorun 2.png
sorun 3.png

@Recep Baltaş

@Recep Baltaş Sorun giderildi hocam. siusbxp.cat isimli katalog dosyasını sildim. SiUSBXp.inf ve setup.ini dosyalarını düzenledim ve Windows 8.1.1 in imzalı sürücü zorlama modunu kapattım. Fakat Bios yazma programı çalışmadı bunun nedeni ise SiUSBXp.inf içindeki aygıt adı ile alakalıymış.

Kod:
[Strings]
MFGNAME="EZP2010"
INSTDISK="EZP2010"
DESCRIPTION="EZP2010"
FRIENDLYNAME="EZP2010"

Bu şekilde düzenledim ve sorunsuz çalışıyor. Yardımların için çok teşekkür ederim. Ayrıca Technopat Sosyal'de Bios'u çökenlere ücretsiz Bios atabilirim bunun için konuyu nereye açmam gerekli ?

Merhaba,
Dediklerinizi aynen yaptım. Aygıt yöneticisinde evrensel seri yok denetleyicilerinde. EZP2010 olarak görüyor ama program açılırken programlama cihazı bulunamadı diye hata veriyor.
XP'den Windows 8.1 e geçtim bir türlü halledemedim , öneriniz var mı?
Yeni driver da yazmışlar onuda indirdim ama program görmüyor.

Satırları da değiştirdim;

Kod:
[Strings]
MFGNAME="EZP2010"
INSTDISK="EZP2010"
DESCRIPTION="EZP2010"
FRIENDLYNAME="EZP2010"
DRAVERNAME="EZP2010"

Yine program açılırken hata veriyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı