F/P APU işlemci önerisi

Bütçe
2500

MertDurmaz

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selam arkadaşlar,

Günümüz şartlarında bilgisayar almak artık çok güç olduğundan APU sistemlere yönelmeyi düşündüm. İlk adım olarak da işlemci, onun çevresine de diğer parçaları dizeceğim.
Aklımda "Ryzen 5 5600G" işlemci belirdi ilk olarak. Bu fiyat bandı göz önüne alındığı zaman başka önerileriniz ya da şöyle yapman daha mantıklı şeklinde tavsiyelerini varsa duymak isterim.
Şu an baz aldığım işlemci 5600G olduğu için onun üzerinden konuşuyorum. İleriki zamanlarda bu işlemcinin kaldırabileceği Max ekran kartı nedir? Ek olarak ileriye dönük bir sistem kurmak istediğim için öneriniz olan.
Uygun fiyatlı bir anakart modeli var mıdır?
Bu işlemciyi aldığım zaman ve ileride bir ekran kartı taktığım zaman bu fiyat muadili öbür APU olmayan işlemcilere kıyasla çok performans kaybı olur mu?
Ve bu işlemci ileriye dönük bir işlemci mi yoksa biraz daha para eklenip daha ileri seviye bir işlemci mi alınsa daha mantıklı olur? Olursa bu hangi işlemci olabilir?

!Aynı zamanda Yazılım ile uğraşıyorum. Android Studio, vsCode vb. Uygulamalar da kullanıyorum bunları da göz önünde bulunduralım. Ek olarak Render Performansı nasıl olur sizce ?

Şimdiden teşekkürler. İyi günler.

Son düzenleme:
Alabileceğiniz en iyi F/P APU'sunu seçmişsiniz zaten. İlerde bir ekran kartı alırsınız mis gibi sistem.

Şahsen kullanıyorum, çok ağır oyunlar oynamadıkça sizi memnun eden bir işlemci APU alacaksanız 5600G en iyi seçim olur.

5600G kullanıyorum dahili grafik birimi gayet güzel idare etmeni sağlıyor. Ben rekabetçi basit oyunlarda yüksek kare deneyimiyle oynadım. Şimdi ise RTX 3060 kullanıyorum herhangi bir darboğaz söz konusu değil.

5600G kullanıyorum dahili grafik birimi gayet güzel idare etmeni sağlıyor. Ben rekabetçi basit oyunlarda yüksek kare deneyimiyle oynadım. Şimdi ise RTX 3060 kullanıyorum herhangi bir darboğaz söz konusu değil.
Dostum Bende rakabetçi oyunlar oynuyorum genelde. Ekran kartını sonra almayı planlıyorum. Ekran kartı ile beraber yüksek düzey oyunlarda sorun yaşıyor musun?

Geri
Yukarı