F/P ISS önerisi

TurkNet 70 Mbps 8 upload VDSL altyapı kullanıyorum. Ping olayları falan modemden modeme değişiklik gösterir fakat bizde Türk Telekom'un modemi vardı. Oyunlardaki pingim 12-14 arasında ve aldıktan beri maksimum 1-2 kez ufacık ping olmuştur sonrasında her zaman 12-14 arası geziyordu. Download sitede de dediği gibi 4 değer fark edebilir. Ben Speedtest'lerde 67-71 arası değerler alıyorum. Upload her zaman 7.5-8 arası. Oyun indirirken de her zaman 8-9MB arasında gidip geliyor. Kesilme falan yaşamıyorum. Ama tabii ki bu download değerleri, ping değerleri, kesinti ve daha birçok problem yaşamamanız anlamına gelmez. Kaliteli bir modem alırsanız problem yaşamazsınız. Ayrıca 5GHz ve 2.4GHz farkını iyi kavrayıp nerede kullanıyorsanız ona göre değiştirmeniz daha iyi olacaktır. Ben 2.4 GHz ile Speedtest yaptığımda maksimum 45 görüyor. Siz orasını detaylıca araştırırsınız. Kısacası ben TurkNet'i bu internet değerlerine öneriyorum. Ayrıca zamanla internet gelişmeye başlıyor. Belki fiber falan gelebilir bu yüzden interneti sınırlandırmak yerine alabildiği kadar alması daha iyi. Ve bildiğim kadarıyla 60 veya 70 Mbps olan paketler yok. 50 ve 100 var. Şimdiden hayırlı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet 70 Mbps 8 upload VDSL altyapı kullanıyorum. Ping olayları falan modemden modeme değişiklik gösterir fakat bizde Türk Telekom'un modemi vardı. Oyunlardaki pingim 12-14 arasında ve aldıktan beri maksimum 1-2 kez ufacık ping olmuştur sonrasında her zaman 12-14 arası geziyordu. Download sitede de dediği gibi 4 değer fark edebilir. Ben Speedtest'lerde 67-71 arası değerler alıyorum. Upload her zaman 7.5-8 arası. Oyun indirirken de her zaman 8-9MB arasında gidip geliyor. Kesilme falan yaşamıyorum. Ama tabii ki bu download değerleri, ping değerleri, kesinti ve daha birçok problem yaşamamanız anlamına gelmez. Kaliteli bir modem alırsanız problem yaşamazsınız. Ayrıca 5GHz ve 2.4GHz farkını iyi kavrayıp nerede kullanıyorsanız ona göre değiştirmeniz daha iyi olacaktır. Ben 2.4 GHz ile Speedtest yaptığımda maksimum 45 görüyor. Siz orasını detaylıca araştırırsınız. Kısacası ben TurkNet'i bu internet değerlerine öneriyorum. Ayrıca zamanla internet gelişmeye başlıyor. Belki fiber falan gelebilir bu yüzden interneti sınırlandırmak yerine alabildiği kadar alması daha iyi. Ve bildiğim kadarıyla 60 veya 70 Mbps olan paketler yok. 50 ve 100 var. Şimdiden hayırlı olsun.
Teşekkürler.

Neden pişmansınız vdslmi kullaniyorsunuz ve hangi ilde kullanıyorsunuz?
An itibarıyla Comnet'liyim. Gün geçtikçe deneyimlerimi de aktaracağım şimdilik her şey yolunda. Oyunlarda pingim gayet düşük ve anlık artış gibi bir sorun yaşamadım. Hız testim aşağıda.

Eki Görüntüle 1536812

Eki Görüntüle 1536814

Önceki internet servis sağlayıcım olan Netspeed ile yeni geçtiğim Comnet arasında birtakım kıyaslamalar paylaşmak istiyorum.
Netspeed:

fb9f6b0f7401de2fd8c1bed03f53864c.png

9298ea7533d4db179f8e5b0c7e3dc7a9.png

League of Legends Türkiye sunucusu.

94b7d02faaf9c397ed22a05e7e698645.png

League of Legends Avrupa batı sunucusu.

82452f07017bbb5cecba9c1631b5f06b.png

Comnet:

ecb1d5d0e09b900fd867159da16c4a10.png

7d8e9e85d1d1f5eefb419070710d9bdc.png

League of Legends Türkiye sunucusu.

327d4093f99455511c3bfe679e5b0372.png

League of Legends Avrupa batı sunucusu.

618c38e841bb2a81091d233eaf29eae9.png

COMNET PİŞMANLIKTIR!

Comnet'ten on iki aylık 100Mbit internet satın aldım ve ilk on dört gün memnun kalmazsam paramı geri alabileceğim söylendi. İlk başlarda bir her şey kusursuzdu hız testi sonuçları çok iyiydi. Şimdilerde ise Steam'de indirme yaparken 400-500 kb hız alıyorum. Buffering yapmaktan film, dizi izleyemiyorum. Twitter, Facebook'taki videolar bile yüklenmiyor. Desteğe yazıyorum. Tarafımızca bir kısıtlama yapılmamaktadır diyorlar ki doğru olduğuna inanıyorum çünkü hız testi sonucum halen 100Mbit gösteriyor. Ancak destek kalitesi sıfır. Hiçbir şekilde yardımcı olunmuyor, çözüm önerisi sunulmuyor. Başka bir destek talebi oluşturup hizmetimi iptal etmek ve kalan on bir aylık ödememi geri almak istediğimi söyledim. İptal talebime de internet hız sorunumu ilettiğim destek talebime de isterseniz iptal ettirebilirsiniz şeklinde cevap aldım. Yani adamların umurlarında değilim. Şu an yirmi birinci günümdeyim. Nasıl olsa on dört gün geçti, paranı geri alamayacaksın, iptal ettir diyorlar. Türkçesi bu. Ucuz olduğuna bakmayın, davet koduyla birilerini davet edip daha uzun kullanırım diye düşünmeyin, bunlara kanmayın çünkü en ufak bir sorunda yalnızsınız ve sorun yaşamam diye düşünmeyin ben de yaşamam diye düşündüm ve durumum bu. Hizmetimi iptal ettirip tüketici hakem heyetine başvurup yaşadığım sorunu kanıtlayıp kalan on bir ayın parasını almaya çalışacağım. Hız testinde hızım 100 Mbit gözüktüğü için durumumu nasıl kanıtlayacağım konusunda hiçbir fikrim yok.

COMNET ARKADAŞINI GETİR REFERANS KAMPANYASI [ANA KONU]

Fiber alt yapı. Ankara. Bugün dahi bu sorunlar devam ediyor.

Geri
Yukarı