F/P M.2 soğutucu tavsiyesi

Kubilaysssss

Hectopat
Yer
İstanbul
Selamlar. Önceki konularımda söylediğim sorunlardan dolayı Kingston A2000 500 ya da 250 GB almayı düşünüyorum ama internette soğutucu almadığımız zaman okuma yazmaz hızlarının 2000'den 500'e kadar düştüğü testler gördüm. M.2 soğutucu almayı düşünyorum ama pek emin de değilim, sizce alınır mı? Kasamın havalandırması nasıl pek bilmiyorum, Dark Raider 500W kasasını kullanıyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Almalı mıyım ya da nereden almalıyım, en ucuz nerede vardır? Buldugum birkaç site var mesela bu. Kingston A2000 SA2000M8/500G 500 GB PCIe 3.0 x4 M.2 NVMe SSD Fiyatları ve Özellikleri sorularıma cevap verirseniz mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akasa NGFF M.2 2280 alabilirsiniz. Lakin şöyle bir sorun olduğu belirtilmiş kullanıcı değerlendirmelerinde soğutucu çift taraflı güçlü bir bant ile geliyor. Yani bunu SSD'nin üstüne takınca çıkartmanız aşırı zor. Pasif alüminyum bir soğutucu. Bakır olsa daha iyi olurdu fakat fiyat belli işte. Pasif soğutma olduğu için işini layığıyla yapacağından ve kullanım esnasında perfonmans düşmesini engelleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Akasa NGFF M.2 2280 alabilirsiniz. Lakin şöyle bir sorun olduğu belirtilmiş kullanıcı değerlendirmelerinde soğutucu çift taraflı güçlü bir bant ile geliyor. Yani bunu SSD'nin üstüne takınca çıkartmanız aşırı zor. Pasif alüminyum bir soğutucu. Bakır olsa daha iyi olurdu fakat fiyat belli işte. Pasif soğutma olduğu için işini layığıyla yapacağından ve kullanım esnasında performans düşmesini engelleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Teşekkür ederim diğer sorularıma cevap verebilir misin bir bilgin varsa bu konuda.

Teşekkür ederim diğer sorularıma cevap verebilir misin bir bilgin varsa bu konuda.
SSD'nin en ucuz olduğu site sizin attığınız linkte. Kasanızın havalandırması kötü değil ama iyi olduğuda söylenemez. Yarı mesh bir ön panel var ama kasanın yanları tamamen kapalı fanlar ile ön panel arasında fazla bir boşluk yok. SSD'nin ısınacağını düşünüyorsanız dediğim pasif soğutucuyu almanızın bir zararı yok SSD gerçekten ısınıyorsa almamanızın zararı olabilir.

Geri
Yukarı