F/P mouse önerisi

Bütçe
300-500 TL

Aynısını kullanıyorum çok memnunum, sizlere de tavsiye ederim.
@SameTpz tam olarak nesini beğenmediniz, belirtirseniz sevinirim.
Viper Mini ve DeathAdder V2 Mini'de stok olarak gelen şeyleri modlamış ve 400 TL yazmış :D Cidden gereksiz pahalı. Üstelik faturası ve garantisi de yok. Viper Mini veya Deathadder V2 Mini olmasaydı belki ama bu ikisi varken tercih edilmez.

Viper Mini'de de paracord kablo var, DeathAdder V2 Mini'de de.

G303'te PMW3366 var, diğer ikisinde PMW3359 var.

PMW3366: 250 IPS, 50G
PMW3359: 300 IPS, 35G

Bir insanın fiziksel olarak kendisini zorlasa bile çıkabileceği maksimum G, 20 civarı. Yani bu durumda IPS önem taşıyor. Orada da 3359 daha iyi.

Üç üründe de beyaz skatez var.

G303 76 gram iken Viper Mini 58 gram, DeathAdder V2 mini 63 gram.

400 lira verip Viper Mini ve DeathAdder V2 Mini'den hem daha düşük bir ürün alıyorsun hem de faturası ve garantisi yok. Berbat bir öneri.

Viper Mini ve DeathAdder V2 Mini'de stok olarak gelen şeyleri modlamış ve 400 TL yazmış :D Cidden gereksiz pahalı. Üstelik faturası ve garantisi de yok. Viper Mini veya Deathadder V2 Mini olmasaydı belki ama bu ikisi varken tercih edilmez.

Viper Mini'de de paracord kablo var, DeathAdder V2 Mini'de de.

G303'te PMW3366 var, diğer ikisinde PMW3359 var.

PMW3366: 250 IPS, 50G
PMW3359: 300 IPS, 35G

Bir insanın fiziksel olarak kendisini zorlasa bile çıkabileceği maksimum G, 20 civarı. Yani bu durumda IPS önem taşıyor. Orada da 3359 daha iyi.

Üç üründe de beyaz skatez var.

G303 76 gram iken Viper Mini 58 gram, DeathAdder V2 mini 63 gram.

400 lira verip Viper Mini ve DeathAdder V2 Mini'den hem daha düşük bir ürün alıyorsun hem de faturası ve garantisi yok. Berbat bir öneri.
Modlamış olduğu diğer fareler beni alakadar etmez , konuyu başka yere taşımayın. Ağırlık görecelidir, ben şahsen farenin hafif değil ağır olmasını daha cok seviyorum o yüzden neden bunu belirttiniz anlamış değilim. Beyaz skatez olması son model olduğu anlamına gelmiyor, tiger marka skatez olur corepad marka skatez olur eğer bunları renklerine göre değerlendiriyorsak G203 Lighstync beyaz modelinde de beyaz skatez var :D. Mini modellerinin ikisinde de speedflex kablo var paracord kablo değil, paracordun yanından geçemez o kablolar. 250ips ile 300ips arasında gerçekten ne kadar büyük bir fark olabilir bana bunu açıklarsan çok sevinirim. Arıca yılların ürününden ne gibi fatura ve garanti bekliyorsun tam olarak onu anlamadım.

Modlamış olduğu diğer fareler beni alakadar etmez , konuyu başka yere taşımayın.
Ne diyorsun sen anlamış değilim. Bu cümlenin hiçbir mantığı yok. Hangi yazdığıma cevap olarak verdiğini bile anlamadım.

Birincisi, G303 Shroud ile alakalı konuşuyorum. İkincisi, Viper Mini ve DeathAdder V2 Mini ile kıyaslıyorum. Üçüncüsü, DeathAdder V2 Mini ge Viper Mini stok olarak öyleler.
Ağırlık görecelidir, ben şahsen farenin hafif değil ağır olmasını daha cok seviyorum o yüzden neden bunu belirttiniz anlamış değilim.
Mouseu sen değil, konu sahibi alıyor.
Beyaz skatez olması son model olduğu anlamına gelmiyor, tiger marka skatez olur corepad marka skatez olur eğer bunları renklerine göre değerlendiriyorsak G203 Lighstync beyaz modelinde de beyaz skatez var :D.
Razer'ın kullanmış olduğu beyaz skatezler kaliteli, bilmem anlatabildim mi? Gidip merdivenaltı mouse üreticilerinin mouselarında kullanmış olduğu bir beyaz skatezli mouseu mukayese etmiyoruz.
Mini modellerinin ikisinde de speedflex kablo var paracord kablo değil, paracordun yanından geçemez o kablolar.
Paracord benzeri bir kablo var. Özellik olarak paracorda yakın. Ayrıca paracord gereksiz abartılmış bir olay. Bir mouseu paracord kablosu yok diye almayacak adam popüler kültür kölesidir.
250 IPS ile 300 IPSarasında gerçekten ne kadar büyük bir fark olabilir bana bunu açıklarsan çok sevinirim.
Mouseu çok hızlı kullanan birisiysen 240-250 IPS'leri buluyor tracking speed değerin. Attığın mouse ise 250 IPS. Yani sınırda kalıyor. Neden sınırda kalsın?
Ayrıca yılların ürününden ne gibi fatura ve garanti bekliyorsun tam olarak onu anlamadım.
Zaten yılların mouseunu 400 liraya satan adamın ilanını mouse önerisi konusuna atman sorun olan kısım.

Her şeye bir bahane ürettiğin bu paragrafı anlamsız buluyorum. Konu sahibine tek önerim, bu G303 önerisini umursamaman yönündedir.

El ölçünü ve tutuş şeklini belirttiğinde önerimi paylaşacagım.

El ölçülerim 21 cm'e 11 cm.
@Silinen üye G303 Shroud önerin çok isabetli olmuş, değil mi 😂

G303 Shroud'dan uzak durmalısınız. Küçük bir mouse çünkü.

@lordS Açıkçası bu bütçede GM41 haricinde önerebileceğim bir mouse yok. El ölçün büyükmüş, hal böyle olunca seçenekler çok kısıtlı.

İkinci el alırım dersen sürüsüyle DeathAdder V2, Basilisk V2 var. İkisi de el ölçüne uygun farelerdir.

@lordS Açıkçası bu bütçede GM41 haricinde önerebileceğim bir mouse yok. El ölçün büyükmüş, hal böyle olunca seçenekler çok kısıtlı.

İkinci el alırım dersen sürüsüyle DeathAdder V2, Basilisk V2 var. İkisi de el ölçüne uygun farelerdir.
Tamamdır dostum teşekkürler. Viper Mini vs sanırım ufak kalır g203'de yaşadığım sorunu yine yaşarım diyorsunuz anladığım kadarıyla. Önermiş olduğun MSI'a bakacağım.

Razer'ın kullanmış olduğu beyaz skatezler kaliteli, bilmem anlatabildim mi? Gidip merdivenaltı mouse üreticilerinin mouselarında kullanmış olduğu bir beyaz skatezli mouseu mukayese etmiyoruz.
Burada gelip razerin yaptıkları ile diğer kaliteli markaların yaptıkları skatezler arasındaki performans farkını bilmiyorsan araştırmanı öneririm.
Paracord benzeri bir kablo var. Özellik olarak paracorda yakın. Ayrıca paracord gereksiz abartılmış bir olay. Bir mouseu paracord kablosu yok diye almayacak adam popüler kültür kölesidir.
Daha iyi bir kablo alternatifi bulunurken gidip daha kötü bir kablo alternatifini tercih etmek kötü bir seçim.
Mouseu çok hızlı kullanan birisiysen 240-250 IPS'leri buluyor tracking speed değerin. Attığın mouse ise 250 IPS. Yani sınırda kalıyor. Neden sınırda kalsın?
Zowie farelerin kullandığı 3360 sensörler bile 250ips, e-sporculara yetmeyecek derecede bir sensör mü diyorsun şimdi? O zaman V2 Mini'deki 3359 sensörü Zowie'deki 3360 sensöründen arasında 50ips fazlalıktan dolayı daha iyi mi oluyor?
Zaten yılların mouseunu 400 liraya satan adamın ilanını mouse önerisi konusuna atman sorun olan kısım.
Yenilenmiş bir şekilde bizlere sunulan bir ekipman, kablosu değişmiş clickleri değişmiş aldıktan 2 gün sonra bozulacak mı şimdi bu fare o zaman?

Arkadaşlar selam, Logitech G203 Lightsync Mouse'um var ne kadar memnun olsam da bana ince geldiği için grip konusunda iyi hissetmiyorum. Mount&blade gibi oyunları multiplayer üst seviyede competitive oynadığımdan iyi bir kontröl sağlayıp rahat bir şekilde 180-360 derece dönebiliyor olmam gerekiyor. Fakat dediğim gibi ince geldiğinden iyi bir kavrama sağlayamıyorum. Bütçem 300-500 TL arası, önerilere açığım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3:28 'de tam olarak nasıl bir tutuş kontrölüne ihtiyacım olduğunu görebilirsiniz.
Deathadder V2 Mini kullanıyorum memnunum küçük eller için ideal.

Burada gelip Razerin yaptıkları ile diğer kaliteli markaların yaptıkları skatezler arasındaki performans farkını bilmiyorsan araştırmanı öneririm.
Ben onlardan daha iyi demedim, onlar kadar iyi dedim. Cam skatez almadığın sürece de öyle ahım şahım farklar olmuyor ayrıca. O da sayılı mousea sunuldu.
Daha iyi bir kablo alternatifi bulunurken gidip daha kötü bir kablo alternatifini tercih etmek kötü bir seçim.
Kablonun performansa hiçbir etkisi yok. Sadece dekor. Ayrıca Razer'ın kablosunun da kayma performansı paracorda yakın.
Zowie farelerin kullandığı 3360 sensörler bile 250 IPS, e-sporculara yetmeyecek derecede bir sensör mü diyorsun şimdi? O zaman V2 Mini'deki 3359 sensörü Zowie'deki 3360 sensöründen arasında 50 IPS fazlalıktan dolayı daha iyi mi oluyor?
E-sporcu diye mouseu daha hızlı kullandığını da nereden çıkarttın?

Ayrıca Zowie mouseları referans göstereceksen işimiz var. Çoğunun kablosu rubber ve siyah skatez.
Yenilenmiş bir şekilde bizlere sunulan bir ekipman, kablosu değişmiş clickleri değişmiş aldıktan 2 gün sonra bozulacak mı şimdi bu fare o zaman?
Teknoloji şans işi. Ben işimi şansa bırakmam. Kaldı ki tartışmanın anlamı yok. Çünkü G303, konu sahibinin eline uygun bir mouse değil. Bir dahaki sefere konu sahibinden gerekli bilgileri almadan mouse önermeyin.

Hocam selam, HK Gaming Sirius M ve de Delux m800 diye iki mouse keşfettim , boyutları vs hakkında bilginiz var mı önerir misiniz

Geri
Yukarı