F/P oyuncu kulaklığı önerisi

Kulaklığı kullanıyorsan,
Ses yaltımı nasıl, dışarıya çok ses veriyor mu?

Ses yalıtımı şahsen ben oyun oynarken hemen yanımdaki arkadaşımın bana seslenişini duymadım ama hiçbir şey açık değilken kulaklıkta yalıtmıyor yani duyuyorsun etrafını. Dışarıya az ses veriyor.

Normalde bende o şekilde düşünüyordum ancak bazı yerlerde ses kalitesi ve mikrofonu hakkında olumsuz yazılar gördüm.

Ses kalitesi üstün bir düzeyde. Mikrofonu ise karşı tarafı gayet tatmin edecek kalitede. Asla dandik bir hissiyat vermiyor. Şimdi seslere gelecek olursak. Ben oyun için alacağım diyorsan Cloud 3 alacaksın. Ama yok müzik, dizi falan izlerim diyorsan farklı modellere yönelebilirsin. Cloud 3'ün ses kalitesi gayet güzel, asla kötü değil fakat fiyatındaki kulaklıklara nazaran oyun ağırlıklı olduğu için müzik kısımlarında bass değeri biraz az kalıyor. Oyun da ise omuzundan geçen mermiyi bille hissettiriyor.

Her ürünün kötü yorumu vardır.

Ses kalitesi üstün bir düzeyde. Mikrofonu ise karşı tarafı gayet tatmin edecek kalitede. Asla dandik bir hissiyat vermiyor. Şimdi seslere gelecek olursak. Ben oyun için alacağım diyorsan Cloud 3 alacaksın. Ama yok müzik, dizi falan izlerim diyorsan farklı modellere yönelebilirsin. Cloud 3'ün ses kalitesi gayet güzel, asla kötü değil fakat fiyatındaki kulaklıklara nazaran oyun ağırlıklı olduğu için müzik kısımlarında bass değeri biraz az kalıyor. Oyun da ise omuzundan geçen mermiyi bille hissettiriyor.
Oyun benim için öncelikli durumda ancak oyun oynamadığım zamanlarda sürekli olarak müzik dinlediğim için ses kalitesine de önem veriyorum. Yorumun için teşekkürler farklı bir öneri gelmezse Cloud 3 alacağım gibi duruyor.

HS80'in neredeyse tüm incelemeleri kablosuz olanı o yüzden tereddütte kaldım, ses kalitesi daha önemli benim için. Wireless ve USB modellerinde fark var mı?

Bütün kablosuz kulaklıklar mikrofon ve ses kalitesi olarak bariz şekilde kabloludan daha kötüdür. Kablosuz takıntın yok da kablolu olanı al hem daha ucuz.

G Pro X kullanıyorum. Kendi ayarları ile ses kalitesi çok iyi değil, fakat uygulama üzerinden ses ayarı yapabiliyorsun. Hazır sunulmuş ''Sound 3.0'' diye bir hazır ayar mevut. Şöyle diyeyim bir çok kaliteli denilebilecek kulaklık kullandım veya deneyim ettim (Cloud Alpha - 2, Corsair Void - HS60, Razer Blackshark V2X vs.) bunun kadar güzel ses verebilen bir kulaklık görmedim. Rekabetçi tarafında CS'de LE, Valorantta yücelik biri olarak çok rahat ses kasabiliyorum. Dizi, film ve animelerde çok net ve güzel ses alabiliyorum. Müzik tarafında özellikle basslarda çok memnunum, bildiğin kulaklık kontrolcü gibi titriyor, ayriyetten sesler gayet net. Malzeme kalitesinin gerçekten güzel olduğunu dokununca hissediyorsun. Önermediğim tek tarafı mikrofon olur. Kayıtlarda sesim iyi gelsede, özellikle Discord üzerinden kiminle konuşsam, sesimin çok patladığı ve robotik geldiğini söylediler. Düzinelerce ayar yapsamda bir türlü çözemedim, sonrasında harici bir mikrofon satın aldım. Bu kulaklık dışında sana iki adet daha kulaklık öneririm. Biri zaten diğer arkadaşların dediği Cloud 3, diğeri bütçeni aşabilirsen Sennheiser game zero olur. Cloud 2 şahsi olarak artık almaman gerektiğini düşünüyorum. Güzel bir kulaklık olsa da eskimiş bir kulaklık.

Screenshot_59.png

Yeni konular

Geri
Yukarı