F/P oyuncu kulaklığı önerisi

Logitech Pro X birçok şeyi karşılıyor üzmez sizi ama yazılımı kötü, zaten yazılımsız kullanmak çok iyi.

Yalnız oyunlar hariç 7.1 kapatıyorum demişsiniz aslında tam tersi 7.1i oyunda kapatıp sadece filmlerde açmalısın ses boğulması ondan dolayı yaşıyorsun 🙂 sen dediklerimi harfiyen yerine getirip dene.
Hocam 7.1 zaten oyunlar için yapılan bir özellik değil miydi yanlış mıyım? 😄

Logitech Pro X birçok şeyi karşılıyor üzmez sizi ama yazılımı kötü, zaten yazılımsız kullanmak çok iyi.

Yalnız oyunlar hariç 7.1 kapatıyorum demişsiniz aslında tam tersi 7.1i oyunda kapatıp sadece filmlerde açmalısın ses boğulması ondan dolayı yaşıyorsun 🙂 sen dediklerimi harfiyen yerine getirip dene.
Bi de kulaklığın yazılımında 3D var tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum ama genelde onu açıyorum yanlış mıdır?

Bir de kulaklığın yazılımında 3D var tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum ama genelde onu açıyorum yanlış mıdır?

7.1 destekli oyunlarda geçerli olur sadece ama olsa bile her taraftan adam gelse şaşırtır tahminimce neyin nerede olduğu konusunda kafa karışıklığı yaratıyor ama stereo öyle değil stereo çok üst düzey rakibi etrafında hangi yerdeyse sesi oradan alıyorsun sanıldığı gibi değil ama stereoyu temiz ses ile kullanman lazım insablar boğuk sesli kastığı için kulaklığı kötü sanıyorlar ama öyle değil aslında.

Bir de kulaklığın yazılımında 3D var tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum ama genelde onu açıyorum yanlış mıdır?

3D varsa onu da kapat.

7.1 destekli oyunlarda geçerli olur sadece ama olsa bile her taraftan adam gelse şaşırtır tahminimce neyin nerede olduğu konusunda kafa karışıklığı yaratıyor ama stereo öyle değil stereo çok üst düzey rakibi etrafında hangi yerdeyse sesi oradan alıyorsun sanıldığı gibi değil ama stereoyu temiz ses ile kullanman lazım insablar boğuk sesli kastığı için kulaklığı kötü sanıyorlar ama öyle değil aslında.

3D varsa onu da kapat.
Doğru söylüyorsunuzdur hocam ancak dediğim gibi elimdeki kulaklıkla şuanda ne ayarı yaptığımın pek önemi yok, ondan değiştirmek istiyorum zaten. Ancak 3K altında üzmeyecek farklı bir öneriniz yoksa sanırım Cloud 3 alacağım, son sıralar herkes forumda HS80 öneriyor farklı yerlerde gereksiz hypelandığı ve biraz balon olduğu yazılar gördüm.

Doğru söylüyorsunuzdur hocam ancak dediğim gibi elimdeki kulaklıkla şu anda ne ayarı yaptığımın pek önemi yok, ondan değiştirmek istiyorum zaten. Ancak 3K altında üzmeyecek farklı bir öneriniz yoksa sanırım Cloud 3 alacağım, son sıralar herkes forumda HS80 öneriyor farklı yerlerde gereksiz hypelandığı ve biraz balon olduğu yazılar gördüm.

Cloud 3 veya 2 bu kulaklık tizliymiş kulağını rahatsız edebilir EQ ayarı çekersen basslı ya da basslıya yakın yapabilirsin ama sesler istenilen seviyede olmaz. 3K üstüne çıkamazsan Sennheiser'in güzel kulak içi kulaklıkları var aslında FPS oyunlarında ben kulak içine çok önem veriyorum daha derinden veriyor sesi. Şu an Logitech Pro X ile idare ediyorum.

Cloud 3 veya 2 bu kulaklık tizliymiş kulağını rahatsız edebilir EQ ayarı çekersen basslı ya da basslıya yakın yapabilirsin ama sesler istenilen seviyede olmaz. 3K üstüne çıkamazsan Sennheiser'in güzel kulak içi kulaklıkları var aslında FPS oyunlarında ben kulak içine çok önem veriyorum daha derinden veriyor sesi. Şu an Logitech Pro X ile idare ediyorum.
Kulakiçi düşünmüyorum hocam, kulakiçi olarak airpods 3. nesil var elimde.

Ses kalitesi olarak HS80 daha mı iyi?

Kulak içi düşünmüyorum hocam, kulak içi olarak AirPods 3. nesil var elimde.

Ses kalitesi olarak HS80 daha mı iyi?

HS80 kullanmadım tizli değilse HS80 Cloud'dan daha iyi, aslında tiz sadece ayak sesleri değil bütün her şeyi en belirgin şekilde vermeye yarıyor ama eksisi kulağı çok rahatsız ediyor bu da istenmeyen bir şey az tizli olunca da pek etkisi yok, basslıdada boğulma gibi oluyor ama bu yaptığım ayarda ses temiz olduğu için basslı seste rakipleri çok rahat anlıyorum hemen dönüp vurabiliyorum. Kulak içi kötü değil bu arada çok daha iyi ama görünüme önem veriyorsanız kulaküstüde alabilirsiniz Game Zero'dan bahsediyorlardı belki bütçeniz yetebilir ona bir bakın.

Siz böyle deyince merak ettim şimdi. Kullandığınız ses ayarlarını atabilir misiniz? Veya hazır ayar vs. varsa ismini söyleyebilir misiniz? :)

Hocam sizden ses çıkmadı yaşıyonuzmu 😂 yaptınız mı dediğim ayarları.

Son düzenleme:
Mikrofon kısmı çok önemli değil, iyi kötü anlaşılıyor olması yeterli. Film ve müzik için ses kalitesi 1. önceliğim zaten aynı zamanda rekabetçi oyunlar da oynadığımdan oyun performansı da kötü olmasını istemiyorum, HS80 hakkında çok fazla kötü inceleme, yorum gördüm. Cloud 3 mantıklı gelmeye başladı ama onda da ses kalitesi konusunda şikayetler var çok arada kaldım.

Ayrıca şeyi de belirteyim, eski bir laptop kullanmaktayım ve ses kartımın iyi olduğunu sanmıyorum kendi adıma.

Uzun kullanımda rahatsız olduğunu söyleyenler var hocam siz ne düşünüyorsunuz?

Ben çalıştığım için günde maksimum 3 saat kullanabiliyorum. Uzun kulllanımda rahatsız etmeyecek, terletmeyecek kulak üstü kulaklık var mı emin değilim. HS80'in kulak pedleri diğer çoğu kulaklığın aksine deri değil, kumaş gibi. Ama kaliteli, kulağı saran bir kumaş ped. O yüzden pek terleme yapacağını düşünmüyorum. Ama yaz ayı geliyor en nihayetinde, illaki bir miktar rahatsız olacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı