F/P Telefon tavsiyesi

Arkadaşlar ben Azerbaycan'da yaşıyorum ve bütçemin yettiği telefonları buraya yazıyorum.
Performanslı bir cihaz istiyorum. Kamera, oyun, ekran, batarya hepsi beni memnun etsin.
1)Redmi Note 10 Pro 6/128
2)Honor X9a 6/128
3)Samsung Galaxy A34 6/128
4)POCO X5 NFC 8/256
5)Redmi Note 12 Pro 8/256

A34 al geç.

Mediatek işlemci sorun olur mu?

Telefon konusu benim için hassas bir konu. Neden önermiyorsun?

Sevgili dostum, MediaTek hepimizin bildiği gibi Fiyat Performans ürünleri üreten bir firma maalesef elime bir çok ürünü geçti neredeyse hepsinde irili ufaklı sorunlar yaşadım. Yaptığımız testlerde de çok sağlıklı sonuçlar alamadık. Kendim şahsen bir ürün alırken MediaTek chipsetlerin tamamından uzak duruyorum.

Bu demek değil sen sorun yaşayacaksın. Kullanıma bağlı olarak tabi ki verim alabilrsin. Hatta hiç sorun da yaşamayabilrsin. Ama o taş gibi işlemci yazan arkadaşlar şöyle 7-8 saat yükte çalıştırın bakalım o taş gibi işlemci nasıl patatese dönüyor gözleriyle görsün.

Emeğimizin karşılığı ciddi paralar veriyoruz. Keşke Avrupa, ABD, Uzak Doğudaki insanlar gibi yılda bir kere değiştirsek telefonumuzu da istediğimizi alıp geçsek. Ben sana yorum yaparken kendim alıyormuş gibi yorumladım. Çünkü bir telefonu maalesef 4-5 yıldan az kullanmıyorum. Bu yüzden bazı kriterler önemli. Sen diyorsan ki ben alırım seneye değiştiririm. Hiç birşey bakma şekli en çok hoşuna gideni al geç.

Geri
Yukarı