F/P Samsung telefon tavsiyesi

Hala sanal RAM'ın ne işe yaradığını bilmeyenler var. Sanal RAM arka planda çalışan uygulamaların RAM kullanımını karşılar. Yani performansa veya FPS'ye etkisi yok. "4 GB RAM ile telefon alayım 8 GB sanal RAM kullanayım 12 GB RAM'im olsun" Böyle bir durum yok.
hocam ben de günlük kullanım için arıyorum dedim zaten oyunla falan işim yok. sadece çok fazla sekme açık oluyor kullandığım browserlarda sanal ram 4gb nin eksikliğini kapatır mı diye sormak istedim

Hala sanal RAM'ın ne işe yaradığını bilmeyenler var. Sanal RAM arka planda çalışan uygulamaların RAM kullanımını karşılar. Yani performansa veya FPS'ye etkisi yok. "4 GB RAM ile telefon alayım 8 GB sanal RAM kullanayım 12 GB RAM'im olsun" Böyle bir durum yok.
Bunu öğrendim ama şunu netleştiremedim. Sonuçta telefon hafızasından yer ayırdığı için hız farkı olacak. Arka planda çalışan uygulamayı sanal ram ile normal ramden açmam arasında ne kadar hız fark ediyor. Örnek olarak normal ramden anında açılırken sanal ramden açmaya çalıştığımızda önce sanal ramden normal rame aktarıp mı açıyor? Yoksa direkt sanal ramden mi açıyor. Gözle görülür hız farkı oluyor mu?

hocam ben de günlük kullanım için arıyorum dedim zaten oyunla falan işim yok. sadece çok fazla sekme açık oluyor kullandığım browserlarda sanal ram 4gb nin eksikliğini kapatır mı diye sormak istedim
O açıdan kapatır. Ancak performansa etkisi olmaz bilginiz olsun. Fazla çıkıştıysam özür dilerim hocam.

Gözle görülür hız farkı oluyor mu?
Olmuyor.

Geri
Yukarı