F/P termal macun önerisi

Praitha

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemim i3 12100F RX6600 8x2 16 GB RAM şeklinde. İşlemcinin kutusundan çıkan fanı kullanmaktayım.
1 hafta önceye kadar herhangi bir kapanma sorunu yoktu. Yeni yeni olmaya başladı oyun oynarken bilgisayar pat diye kapanıyor hemen açınca tekrar kapanıyor biraz bekleyip açınca açılıyor. Ben sıcaklık değerleriyle alakalı olduğunu düşünüp baktım. BIOS ekranında 55 56 dereceydi. Normal gelmedi ve masaüstündede bakmaya karar verdım 65 derece civarlarında geziyor ve bu bana hiç normal gelmedi. Acaba 1yıl önce aldığım sistemimin termal macunu bitmiş olabilir mi? Bana çok pahalı olmayacak termal macun önerebilme şansınız var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Oyun oynarken kaç derece oluyor? MSI Afterburner ile bakar mısınız?

@Praitha Bütçeniz nedir? 200 lira mı, 400 lira mı, 600 lira mı?

Daha iyisi yok kısmına patladım :D :D :D

Bu macun GPU da Pomp out yaptırıyor ben denedim aynı şekilde laptop dada, Masaüstü CPU da denemedim.

Ama yapmasa iletkenliği aşırı güzel bir macun. MX6 da çok çabuk etkisini kaybediyor denedim ben. 4-5 hafta sonra ısılar artmaya başlamıştı.

@Praitha bütçeniz nedir? 200 lira mı, 400 lira mı, 600 lira mı?

200 lira bandında düşünüyorum uzun ömürlü olması da önemli.

Oyun oynarken 85 felan oldu sonra oyunu kapattım. (Belki 85i geçiyordur ama ben oynamadım kapandıgı ıcın)

200 lira bandında düşünüyorum uzun ömürlü olması da önemli.

Oyun oynarken 85 felan oldu sonra oyunu kapattım. (Belki 85i geçiyordur ama ben oynamadım kapandıgı ıcın)

Hocam bu macunu hiç deneyimleme imkanım olmadı fakat bazı konularda önerenler olmuştu en azından görmüştüm 2-3 ay önce. Bi bakabilirsiniz isterseniz.

+ Olarak termal macun 1 defa alacağınız bir şey, 200tl verip 1 sene sonra almak var veya 400tl verip 2 sene sonra değiştirmek var. İyisini alın derim.

Geri
Yukarı