F1 2020 virajlar nasıl alınır?

Fatih_42

Hectopat
Daha fazla  
Hafta sonu ücretsiz oynama şansımız olduğundan denemek istedim. Açıkçası oyun hoşuma gitti sesler grafikler falan güzel. Fakat 2 tane sorum var. Virajları almak bayağı zor bunu nasıl kolaylaştırabiliriz? ( klavye ile oynuyorum ) pote bölgesine ne zaman girmek gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı alınan hafif eğimli virajlar klavye ile biraz zordur. Çünkü klavye 1-0 olarak çalışır. basarsınız direksiyon döner çekersiniz düzelir. Oralarda açılı çevirmek gerektiğinden kol/direksiyon/mouse daha avantajlı olabilir. Normal dönüşlerde de Racing Line'ı aktif ederseniz o nereden girmeniz gerektiğini ve nerde yavaşlamanız gerektiğini gösterir. Önemli olan kural yavaş girip hızlı çıkmaktır. Çıkışta ne kadar çekiş yakalayabilirseniz avantajınıza

Oyunu dün Steam indirimiyle satın aldım, ama logihtech F710 gamepadi otomatikman tanıyabilir mi? Ayrıca en optimum ayarlar nelerdir?
Evet otomatik tanıyor sorunsuz. Optimum ayar herkes için sabit değil maalesef kendiniz standart ayarlarda oynayıp geliştikçe asistanları kapatmalısınız. Örneğin en önemlisi ERS asistanı. Kendisi çok berbat yönetiyor bunu ama siz çok avantajlı kullanabiliyorsunuz. Fren asistanı da bazen aşırı fazla yapıyor. Traction Control'ü fullde başlamanızı öneririm o azaldıkça aracı yolda tutmak baya zorlaşıyor.

Geri
Yukarı