F1 2022 yapay zeka pistten çıkarıyor

uNKaul

Picopat
Daha fazla  
F1'ci arkadaşlara sorum var. Arkadaşlar F1 2022 oynuyorum, daha yeni başladım ve simülasyon tarzı yarış oyunlarına çok uzağım daha önce hep NFS tarzı arcade yarışlar oynadım. O yüzden F1 oynarken tüm assistler açık, kazalar kapalı şeklinde oynuyorum, kaza yapsam da arabaya hiçbir şey olmuyor duvardan sekip yarışa devam ediyorum. Ama son 2 yarıştır yapay zeka beni arkadan vurarak veya kıç tarafımdan spin attırarak pistten çıkarıyor delireceğim. Virajlarda savunma yapmak için içeriden alıyorum ama Leclerc'in arkadan bana bindirmesiyle kendimi 1.likten 18.likte buluyorum. Bu sıkıntıyı yaşayan var mıdır veya nasıl çözerim? Artık oyundan sıkılmaya başladım çünkü.

Tavsiyem biraz yarış özetlerine göz atman, pilotların yarış çizgisini nasıl takip ettiğini ve tekerlek tekerleğe senaryolarda neler yaptığını gözlemen. Asistlerin açık olması veya duvarlara çarparak dönmen sorun değil ilk başta millet öğrensin diye var o asistler fakat ne kadar asist kullanırsan kullan yarış içi bir nizamilik ve kendi aralarında bir centilmenlik anlaşması var, bunlara uyduğun sürece yapay zeka seni sinir etmekten çıkıp seninle mücadele etmeye başlayacak.

Tavsiyem biraz yarış özetlerine göz atman, pilotların yarış çizgisini nasıl takip ettiğini ve tekerlek tekerleğe senaryolarda neler yaptığını gözlemen. Asistlerin açık olması veya duvarlara çarparak dönmen sorun değil ilk başta millet öğrensin diye var o asistler fakat ne kadar asist kullanırsan kullan yarış içi bir nizamilik ve kendi aralarında bir centilmenlik anlaşması var, bunlara uyduğun sürece yapay zeka seni sinir etmekten çıkıp seninle mücadele etmeye başlayacak.
teşekkür ederim hocam. En son 3 gün önce kanser olup oyunu silmiştim ama tavsiyelerinizle tekrar deneyeceğim. İyi forumlar.

Geri
Yukarı